Illés-temetés - Folyamatosan kamerázzák, rögzítik a gyászoló tömeget. Sok búcsúzni jött magyar embert megdöbbentett ez a bárdolatlan rendőri tevékenység
Dr. Jármy Tibor r. őrnagy úrnak, a Budapesti Rendőr-főkapitányság Kommunikációs osztályvezetőjének!
Tisztelt dr. Jármy Tibor Úr!
Több ezred magammal rész vettem a magyarságért évtizedeken át kiemelkedő és meghatározó filozófiát- művészi teljesítményt nyújtó, erőt, kitartást adó Illés Lajosnak, a legendás Illés együttes egykori vezetőjének a temetésén.
Mind újságírói, mind pedig közéleti-értelmiségi minőségemben róttam le kegyeletemet.
Ott álltam könnyezve a megrendült tömegben, hallgatva Tőkés László Királyhágó-melléki református püspöknek döbbenetes búcsúztató prédikációját, amikor feltűnt, hogy a tömeget a Rendőrség megfigyelő mikrobuszának tetejéről folyamatosan és módszeresen kamerázzák, rögzítik a gyászoló tömeget.
Már-már kegyeletsértően.
Sok búcsúzó magyar embert megdöbbentett ez a bárdolatlan rendőri tevékenység, hiszen az élet legmegrendítőbb órájában, a fájdalmas életünkből-életből távozás legbensőbb pillanataiban megfigyeltek bennünket!
Kedves dr. Jármy Tibor Úr!
Kérem, szíveskedjék elfogadható, empatikus választ adni arra, mi indokolta ezt a méltatlan, rossz, diktatórikus időre emlékeztető, megalázó akciót?
Mi tette szükségessé, hogy aránytalanul sok rendőr vegyen részt - a rabszállító autókról nem is szólva - a Kerepesi úti temetőben a gyászszertartáson, ahol békés és szomorú magyar értelmiségiek s zenerajongók adták meg a végtisztességet annak a nagy művésznek, aki erkölcsi-politikai világítótoronyként magaslott ki tragikus évtizedekben, a kommunista diktatúrában- amelynek rendőri módszerei a szemünk előtt látszanak visszatérni?
Naranccsal dobálták meg Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt pénteken Székesfehérváron, a városháza előtt, de nem találták el. Gyurcsány a Pólus programról tárgyal a város vezetőivel Bajnai Gordon társaságában, majd Veszprémbe is ellátogat, ahol szintén tüntetők várják. Teljes cikk »
2007.02.08. 11:35
Fényesebb a kordonnál a kard - Népnemzeti rigmusok 2007 2007-02-05 23:35 Jobbik.Net
Csak a kordonjainkat veszíthetjük! Ki kordont vet, zavargást arat! Nem zörög a kordon, ha nem fúj a szél... A demokrácia a kordon felé konvergál! Ha rövid a kordonod, toldd meg 100 lépéssel! Még a kolbász is kordonból lesz! Fidesz-unszimpatikusok előadják Gyurcsány első Kordonka-szimfóniáját. Vezényel: Orbán Viktor Gergényi a Kordonkeselyű. Kis ember nagy kordont bont. Talpra Kordon! Hí a Feri. Mit rádkentek a skacok, lemossuk estére. Kordon bontom! Gyűjtés: Lego
2007.02.06. 11:47
A tolókocsis hölgyet sem kímélték a pribékek 2007.02.05.
1956-2006
A tolókocsis hölgyet sem kímélték a pribékek 2007.02.05.
1956-2006
2007.02.04. 09:39
Utolsó módosítás: 2007. február 3. 17:53
Kossuth téri ki-be szorítósdi
Tömegoszlatásba kezdett, szombaton már sokadszorra a rendőrség a Parlament előtt, a Kossuth téren szombat délután nem sokkal négy órát követően. Az oszlatás előzménye volt, hogy a Hír TV közvetítő kocsija közvetlenül a kordonok mellé parkolt le.
Egy rendőrjárőr megkérte a sofőrt, álljon arrébb. A téren jelenlévő mintegy 100 fős tömeg nemtetszésének adott hangot, az emberek a rendőrautó köré, a villamossínekre csoportosultak. A kialakult helyzetet látva a rendőrjárőr azonnal elhajtott a helyszínről, majd 10 perccel később több mint 200 rendőr sorakozott fel az Alkotmány utca, illetve a Vértanúk tere felől. A tüntetők többsége szinte azonnal elhagyta a teret.
A rendőrök hangosbeszélőn szólították fel az "illegális demonstrációban résztvevőket", hogy hagyják el a területet. A földművelésügyi minisztérium előtt ekkor mintegy 10-15 ember maradt, illetve néhány újságíró. A tüntetők közül néhányan azt kiabálták, hogy "nem demonstrálunk, sétálunk". Az Alkotmány utcában mintegy 20-30 ember szidalmazta a rendőröket. A rendőrök rövid szünet után az Alkotmány utcán a Bajcsy-Zsilinszky út felé kezdték terelni az embereket két utcasaroknyit. Az Alkotmány utcában mindössze 5-10 ember maradt, néhányan kiabáltak a rendőrökkel, de a többség szétszéledt a környező utcákban. A Báthory utcában szintén mintegy 20-25 ember szóródott szét az oszlatást követően. A Batthyány-örökmécsesnél egy idős ember az újságírókat kérdezte meg arról, hogy vajon előveheti-e tárogatóját és játszhat-e rajta valamit. Az újságírók azt mondták, hogy ennek semmi akadálya, sőt azt is megbeszélték vele, hogy a Szép vagy, gyönyörű vagy Magyarország című dalt játssza el. Az idős férfi egy plédből kicsomagolta tárogatóját, felállt a Batthyány-örökmécseshez, majd rákezdett a nótára, miközben a sorfalat álló rendőrök hátat fordítottak és visszaindultak a Kossuth Lajos tér irányába. A szombati negyedik tömegoszlatás idején gyűltek össze a legtöbben, de a tüntetők létszáma most sem haladta meg a százat.
***
Délelőtt ismét demonstrálók érkeztek a Kossuth térre. A rendőrök ismét kiszorították a mintegy félszáz kormányellenes tüntetőt a Parlament elől. A nagy számban jelen lévő rohamsisakos osztagok az Alkotmány utca irányából a Nádor utca felé terelték az embereket.
Szombat délután két órakor ismét tömegoszlatásba kezdett a rendőrség a Kossuth Lajos téren: mintegy 20-25 tüntetőt szorítottak ki az Alkotmány utca felől a Vértanúk tere irányába. A rendőrök az Alkotmány utca irányából, illetve a Duna felől - összesen mintegy kétszázan - sorfalat alkotva pajzzsal és sisakban szorították az embereket a Vértanúk tere felé, ellenállásba sehol sem ütköztek. Az oszlatás ideje a alatt a rendőrök a járókelőket sem engedték továbbhaladni, így azok nem tudtak eljutni a továbbra is közlekedő 2-es villamos Kossuth téri megállójához, illetve a metrópótló autóbusznak a Nádor utcában kellett várakoznia, amíg az oszlatás tartott.
A tüntetők közül néhányan szóváltásba kerültek a rendőrökkel, azt bizonygatták, hogy "hazug, csaló kormány érdekeit védik". A mintegy 25-30, többségében idős emberekből álló demonstrálókat a Batthyány-örökmécsesig hátráltatták a rendőrök, ahova eredetileg tüntetést jelentettek be, így az itt lévők abban bíznak, hogy innen nem küldik őket tovább. A tömegoszlatási akció mintegy fél óráig tartott. Befejezése után a rendőrök megfordultak és visszaindultak a Kossuth Lajos térre, utánuk az onnét éppen kiszorított jó kéttucatnyi tüntetővel.
Dél körül szállingóztak vissza a kiszorított emberek a Kossuth térre. Őket fél 11-kor szólították fel arra, hogy a Nádor utca felé hagyják el a teret - mondták el a Krónikának. A Nagy Imre szobornál kettéválasztották őket és az Arany János utca felé szorították ki őket.
A visszatérteket kétszer annyi rendőr vette körül, igazoltatják őket. A Parlament épületét kettős fémkordonnal vették körül, azon belül sokkal kevesebb rendőr áll, mint tegnap este. Az északi parkolóban is kevesebb jármű található. Az úttesten szolgálatot tevők beszélgettek a demonstrálókkal.
Egyébként a turisták készítik a szokásos szuvenír képeiket. A tömegközlekedés működik.
A Fidesz a "megfelelő" időben dönt majd arról, hogy folytatja-e polgári engedetlenségi akcióját a Kossuth téren - jelentette ki Szájer József. Az ellenzéki párt európai parlamenti képviselője, aki pénteken részt vett a Kossuth téri kordon elbontásában, sajtóértekezleten is ismertette azt a nyílt levelet, amelyet az MSZP elnökének és frakcióvezetőjének írt. Ebben Szájer József a Szocialista Párt közbenjárását kéri az Országház előtti kordon eltávolítása érdekében. Ha az MSZP nem tesz meg mindent az alkotmányellenes helyzet felszámolására, akkor magára vállalja a felelősségét annak, hogy ma Magyarországon lábbal lehet tiporni az emberek szabadságjogait - írta levelében a fideszes politikus.
A Fidesz-frakció a tegnapi kordonbontásért vállalja a felelősséget, ez volt a szándékos, szimbolikus következménye tettüknek. A mentelmi jogukról csak az eljárás megkezdése után tudnak lemondani. A következő polgári engedetlenségi akciójukról a megfelelő emberek a megfelelő időben döntenek majd - mondta az ellenzéki politikus.
Az MSZP frakcióvezető-helyettese szerint Szájer József rossz helyre címezte a levelét.
Orbán Viktornak kellett volna ezt a levelet elküldeni – vélte Mesterházi Attila, hiszen tegnap a köztársasági elnök úr nagyon egyértelműen mondta azt, hogy törvényellenes cselekedetet követett el a Fidesz, Orbán Viktor és az összes országgyűlési képviselő. Tehát akik ma Magyarországon a tegnapi nap törvényt sértettek és a jogállamiságot kérdőjelezték meg, azok az Orbán Viktor és a Fidesz országgyűlési képviselői. Lett volna a Fidesznek jogszabályokon belüli lehetősége, hogy az általuk vitatott helyzetet megváltoztassák. Az elmúlt száz napban egyetlenegy képviselőjük, de maga a párt sem fordult sem a rendőrséghez, sem a bírósághoz, hogy az eldöntse, hogy ennek a kordonnak ott kell maradni vagy pedig nem. Ehelyett törvényen kívüli eszközt választottak. Szerintem egyetlenegy magyar állampolgár sem döntheti el, hogy amikor jogsértést vagy törvénysértést követ el, akkor vállalja vagy nem vállalja az ezzel járó felelősséget. Egyszerűen kell, hogy vállalja, hiszen a törvények erről szólnak. Úgyhogy azt gondolom, hogy ez egy elég érdekes felvetés. De az látható, hogy Orbán Viktor és a Fidesz nem politizál, hanem provokál és az az ő akciójuk alapján megjelenő árpádsávos szélsőséges, radikális csoportokkal azt mutatja Orbán Viktor, hogy ő megtalálta az új többségét. Ez az új többség egy szélsőséges, radikális, árpádsávos zászlókat lobogtató embertömeg, akik hál' Istennek Magyarországon kisebbséget képeznek, de úgy látszik Orbán Viktor számára ők jelentik most már csak az új többséget.
Szájer József egyébként bejelentette, hogy nem támogatják a Kossuth tér nemzeti emlékhellyé nyilvánítását, amelyet az igazságügyi államtitkár vetett fel. Ugyanis ez a tervezet a gyülekezési törvénynél is szigorúbb lenne, jobban korlátozná az emberek szabad véleménynyilvánítását - jelentette ki Szájer József. Az europarlamenti képviselő szerint mindkét jogszabály hatásai miatt kétharmados támogatottsággal fogadhatók el.
Hajnalra eredeti helyére állították vissza a kordont, amelyet péntek délelőtt elbontottak a Fidesz parlamenti képviselői. Az akcióban nem vett részt Áder János, Pokorni Zoltán, Rogán Antal, Kósa Lajos, Scmitt Pál. A Fidesz szóvivője szerint valamennyien igazoltan, más elfoglaltságuk miatt voltak távol.
A rendőrség, az ügyészséggel történt egyeztetés alapján rendzavarás miatt feljelentést tesz a kordont elbontó képviselők ellen - nyilatkozta a Krónikának a BRFK szóvivője. Jármy Tibor elmondta, hogy a szabálysértésért 150 ezer forintos pénzbírság is kiszabható.
2007.02.03. 15:48
Újabb tömegoszlatás a Kossuth téren
2007. február 3. 15:26
A mintegy 25-30, többségében idős demonstrálót a Batthyány-örökmécsesig hátráltatták a rendőrök
Szombat délután két órakor ismét tömegoszlatásba kezdett a rendőrség a Kossuth Lajos téren: mintegy 20-25 tüntetőt szorítottak ki az Alkotmány utca felől a Vértanúk tere irányába.
A rendőrök az Alkotmány utca irányából, illetve a Duna felől - összesen mintegy kétszázan - sorfalat alkotva pajzzsal és sisakban szorították az embereket a Vértanúk tere felé, ellenállásba sehol sem ütköztek.
Az oszlatás ideje a alatt a rendőrök a járókelőket sem engedték továbbhaladni, így azok nem tudtak eljutni a továbbra is közlekedő 2-es villamos Kossuth téri megállójához, illetve a metrópótló autóbusznak a Nádor utcában kellett várakoznia, amíg az oszlatás tartott.
A tüntetők közül néhányan szóváltásba kerültek a rendőrökkel, azt bizonygatták, hogy "hazug, csaló kormány érdekeit védik". A mintegy 25-30, többségében idős emberekből álló demonstrálót a Batthyány-örökmécsesig hátráltatták a rendőrök, ahova eredetileg tüntetést jelentettek be, így az itt lévők abban bíznak, hogy innen nem küldik őket tovább.
A tömegoszlatási akció mintegy fél óráig tartott. Befejezése után a rendőrök megfordultak és visszaindultak a Kossuth Lajos térre, utánuk az onnét éppen kiszorított jó kéttucatnyi tüntetővel.
2007.02.03. 11:18
Tüntetőket oszlatnak a Kossuth téren
2007. február 3. 11:10
A Kossuth teret lezárták, autóval nem lehet megközelíteni, nem jár a 2-es villamos sem
Mintegy 50-100 tüntető gyűlt össze szombaton, a délelőtti órákra a Kossuth téren. Azonnal rendőri erősítés érkezett a térre, és háromnegyed 11-kor megkezdték a tüntetők kiszorítását.
Az első tüntetők tíz óra körül jelentek meg, majd lassan érkezni kezdtek a demonstrálók, a korábbi megmozdulásokról ismert rigmusokat skandálva, zászlókat lobogtatva. A rendőrség szemmel láthatólag felkészült a tüntetésre. Rohamsisakos osztagok - közel mintegy 100-an - indultak el a tüntetők felé, és megkezdték őket az Alkotmány utca irányából a Nádor utca felé kiszorítani a térről.
A teret lezárták, a környező utcákból autóval most nem lehet megközelíteni. Nem jár a kettes villamos sem a téren.
2007.02.03. 11:05
Szalay, Gaudi Nagy: Nem volt jogellenes a Fidesz akciója
2007. február 3. 10:10
Szalay Péter alkotmányjogász és Gaudi Nagy Tamás, a Nemzeti Jogvédő Alapítvány ügyvezetője szerint nem volt jogellenes a Fidesz pénteki akciója, amelynek során elbontották a Kossuth téri kordonokat.
Szalay Péter alkotmányjogász úgy értékelte az eseményeket: "tevőleges véleménynyilvánítás" történt a Kossuth téren, amiben nem lát jogellenességet. Véleménye szerint az a jogellenes, ami ezt az akciót kiváltotta, vagyis az a rendelet, amellyel a budapesti rendőrfőkapitány műveleti területté nyilvánította a Kossuth teret.
Mint mondta, amire a rendőrség hivatkozik - a műveleti terület fogalma - nem szerepel a rendőrségi törvényben, és fellebbezni sem lehet ellene.
Véleménynyilvánítási szabadság van - hangsúlyozta az alkotmányjogász, aki erőszakosságot és félelemkeltést sem látott az akcióban.
"Ez kordonbontás volt, nem rendbontás" - mondta.
Véleménye szerint nem igaz az sem, hogy önbíráskodást hajtottak volna végre a képviselők.
Mint mondta, az akcióban részt vevő képviselők azon kijelentését, hogy lemondanak mentelmi jogukról, úgy kell érteni, hogy szabálysértési ügyekben mindenképpen lemondanak erről, egyebekben pedig - például, ha bűncselekménnyel gyanúsítják őket - akkor nem bújnak a mentelmi joguk mögé, vagyis igennel fognak szavazni a parlamentben, ha ennek felfüggesztéséről lesz szó.
Gaudi Nagy Tamás ügyvéd, az október 23-i eseményeket vizsgáló alternatív bizottság tagja azt mondta: a Fidesz akcióját nem tekintik a jogrend elleni támadásnak, hanem éppen ellenkezőleg, jogvédő tevékenységnek tartják, hiszen a képviselők a kordonok elbontásával a jogállamiságot sértő, tarthatatlan helyzetre hívták fel a figyelmet.
Véleménye szerint tételes jogi normasértés lényegében nem történt, mint mondta, "nagyon meg kellene erőszakolni a jogot, hogyha ezt be akarnánk sorolni". Esetleg egy enyhébb típusú szabálysértési kategória felmerülhet elvileg, de a gyakorlatban a társadalomra való veszélyesség nem áll fenn - tette hozzá.
Felhívta a figyelmet arra is, hogy az egyik védence esetében - akit még 2002-ben azzal vontak eljárás alá, hogy garázda módon rázza-bontja a kordont - a szabálysértési bíróság jogerősen azt állapította meg, hogy ez nem szabálysértés.
Úgy vélte, ez a fajta polgári engedetlenségi kategória azért kaphatott teret, mert a jogi és a parlamentáris eszközök nem vezettek eredményre.
Azzal, hogy a kordonokat elbontották, aztán visszakerültek, a Kossuth tér abszurd helyzete nem szűnt meg, ezért az akció figyelemfelhívás volt - mondta.
MTI - fidesz.hu
2007.02.02. 17:12
gondola
2007. február 2. 15:59
"A kormány gyáva és sunyi, a rendőrség mögé bújt ismét"
A Kossuth téri kordon elbontásával jogellenes helyzetet szüntettek meg - értékelt a Fidesz. "Nem kívánunk sem az európai parlamenti, sem a mentelmi jog mögé bújni, a magam részéről le kívánok mondani ezen jogomról" - jelentette ki Szájer József.
Szimbolikus lépésnek nevezte Szájer József a Kossuth téri kordon kedd délelőtti lebontását. "Helyreállítottuk a törvényes rendet, ez egy polgári engedetlenségi akció volt" - fogalmazott az európai parlamenti képviselő.
"Nem kívánunk sem az európai parlamenti, sem a magyar képviselői mentelmi jogunk mögé bújni. A magam részéről le kívánok mondani ezen jogomról" - tette hozzá Szájer József.
A képviselő hangsúlyozta, hogy minden jogi következményt vállalnak. "Meggyőződésem, hogy a minden jogi, alkotmányos alapot intézkedés, amely műveleti területté nyilvánította a Kossuth teret, nélkülözi a jogi alapokat, így ennek megszegése, nem törvénytelen" - tette hozzá.
Önkényuralom jelképe a kordon
Leszögezte: a szabadságot helyreállítani helyes dolog. A képviselők esküjük alkalmával megfogadták, hogy az Alkotmányt betartják - emlékeztetett Szájer József, rámutatva: ez az egész nem lehet jogi kérdés, hiszen a hatalom, azaz a kormány és a rendőrség jogon kívül helyezték magukat, miután jogszerűtlen intézkedést hajtottak végre. Hozzátette: a kormány azzal, hogy visszaépíttette a kordont, kimutatta ismét foga fehérjét. "A kormány gyáva és sunyi, a rendőrség mögé bújt ismét" - értékelte a délutáni eseményeket a politikus.
Szájer példaként említette, hogy a délelőtt folyamán egy idős hölgy a Kossuth téren Orbán Viktor ellen tüntetett. "Az ő jogaiért is harcoltunk, hiszen csak a kordonok lebontásával tudott a Parlament előtt véleményt nyilvánítani" - hangsúlyozta a képviselő. Mint közölte, a kormány önkényuralmat valósított meg, az emberek szabadságát és alapvető jogait önkényesen korlátozza, ahogy akkor is, mikor a vizitdíjról és a kórházak bezárásáról döntöttek.
Szájer József végül arra szólította fel a kormány, szüntesse meg a kordont a Kossuth téren.
Budapest nem élhet rácsok között
Jogellenesen rácsok mögé zárták Európa egyik legszebb épületét, a magyar parlamentet - írja Tarlós István közleményében. Ezek a rácsok nem maradhatnak a helyükön, Budapest nem élhet rácsok között. A Fidesz és a KDNP budapesti frakciószövetsége üdvözöl minden olyan lépést, amely visszaadja a rácsok nélküli szabadságot a fővárosnak, és elítéli azokat a törekvéseket, amelyek a demokráciát csak rácsok közé szorítva tudják elképzelni.
Orbánt hívják a téren Orbán szerint megvédték a demokrá- ciát, Szájer pedig nem tart újabb zavargásoktól. A fideszes képviselők által lebontott kordont visszaállították, a kormány törvénytelen akcióról beszél. Nő a tömeg. Videó!
"Kossuth tér, visszatér!" Kordonbontás, tüntetők és rohamrendőrök - Képriport
Fotó: Neubauer Rudolf - MR Online
2007. február 2., péntek 15:21
Fideszes parlamenti és EP-képviselők délelőtt polgári engedetlenségi akció keretében lebontották a Kossuth teret övező kordont és kerítést.
A rendőrség kora délutánra befejezte a kordon újraépítését, a Parlament elé pedig tüntetők érkeztek, akik a kormányfő távozását követelték, valamint többek közt a "Kossuth tér, visszatér!" mondatot skandálták.
Orbán Viktor elnök (Fidesz) a Kossuth téri kordon elbontása közben
Nő a tömeg a Kossuth téren - Eréllyes fellépést sürget a Jobbik
2007-02-02 14:53:47
A Kossuth téren egyre többen vannak, sokan érkeznek vidékről. Néhányan egy megafonba beszélve szónokolnak - írja az Index.
Közleményben üdvözölte a Fidesz Kossuth téri kordonbontását pénteken a Jobbik Magyarországért Mozgalom, és vezetője mindenkit a Kossuth Lajos térre hívott. "Egy lopakodó diktatúra ellen eréllyel és bátran kell fellépni. Arra kérünk most minden magyar embert, hogy egy valódi rendszerváltozás és az új választások kikövetelése céljából jöjjön ki a Kossuth térre, hogy újra együtt követeljük a Gyurcsány rezsim távozását" - állt a közleményben. (Index)
2007.02.02. 14:21
Előrehozott választást
Martonyi: A nyugati demokráciákban ilyenkor előrehozott választásokat szoktak tartani
2007. február 2. 13:47
MNO
A nyugat-európai demokráciákban ilyen súlyos politikai és gazdasági válság esetén, mint ami Magyarországon van, előrehozott választásokat szoktak tartani – jelentette ki a hírTV stúdiójában Martonyi János.
A volt külügyminiszter nyilatkozatára még a reggeli órákban, a Kossuth téri kordon bontása előtt került sor.
Martonyi úgy látja: az előre hozott választásokra hazánkban is van lehetőség, és az alkotmány is lehetővé teszi ezt.
"Az európai uniós parlamenti demokráciákban hasonló súlyos válság esetén jellemzően lemond a kormány és új választásokat írnak ki. A magyar alkotmány szűkre szabja azt, hogy mikor lehet új választásokat kiírni...hol a határ, ameddig a kormány a felelőtlenségében és az ország tönkretételében elmehet" – fejtette ki Martonyi.
hirtv.net
***
Surján: a nemzetközi jog ismeri a polgári engedetlenséget
2007. február 02. 12:57HunHír.Hu
A Fidesz szövetségese, a kisebbik jobboldali ellenzéki párt, a KDNP meghatározó politikusa, Surján László a rendőri kordonépítéssel párhuzamosan televíziós nyilatkozatában bejelentette, hogy a polgári engedetlenséget, mint jogi kifejezést és tartalmat, ismeri a nemzetközi jog. Surján leszögezte: a rendőrök visszaépíthetik ugyan a vasrácsokat, de lesznek emberek, parlamenti képviselők, vagy mások, akik ismét elbontják azt.
Surján kifejtette: a jelenlegi politikai helyzetet minősít, hogy azok a kormánypárti politikusok, akik tegnap még a kordonok megléte ellen foglaltak állást, most visszakoznak, és elfogadhatatlan akcióként próbálják beállítani a legnagyobb ellenzéki párt jogos akcióját.
Surján szemlátomást felkészült a nyilatkozatra, hiszen az utóbbi idők egyik legösszetettebb és legrappánsabb nyilatkozatát tette.
***
Kossuth tériek: példamutató történelmi tett
2007. február 2. 13:13
MNO
Hosszú várakozási időt követően, a magyar törvényhozás jobboldali ellenzékének fideszes és KDNP-s képviselőcsoportja példamutató történelmi tettet hajtott végre, amikor polgári engedetlenség keretében lebontotta a Parlament épülete köré emelt – a posztkommunista rendőrállam jelképeként számon tartott-, vaskerítést – tudatta a Kossuth téri tüntetők közleménye.
A Magyar Nemzeti Bizottság 2006., valamint a Magyar Október Mozgalom által kiadott közlemény külön köszönet mond Orbán Viktornak, hogy „visszatérve a rendszerváltás demokratikus hagyományaihoz és gondolatához, nem tűrte tovább az alkotmányos alapjogok tartós megsértésének Európában is egyedülálló gyakorlatát”. A közlemény szerint a Kossuth tér bátor felszabadítása ismételt lehetőséget teremt a magyar demokráciáért küzdő egyesített Kossuth téri tüntetőcsoportoknak, hogy megkezdjék a valódi rendszerváltást beteljesítő tavaszi hadjáratukat.
2007.02.02. 13:42
Mindenki a Kossuth térre!
A Jobbik Magyarországért Mozgalom üdvözli a Fidesz képviselőinek kordonbontását, amelyet magyar emberhez, országgyűlési képviselőhöz és valódi demokratához méltó lépésnek tart. Egy lopakodó diktatúra ellen eréllyel és bátran kell fellépni. Arra kérünk most minden magyar embert, hogy egy valódi rendszerváltozás és az új választások kikövetelése céljából jöjjön ki a Kossuth térre, hogy újra együtt követeljük a Gyurcsány rezsim távozását.
Vona Gábor, a Jobbik elnöke
2007.02.02. 12:01
Utolsó módosítás: 2007. február 2. 11:36
Lebontották a Kossuth téri kordonokat a fideszes képviselők
Egyre több rendőr érkezik a térre
A fideszes képviselők lebontották a Kossuth téren több mint száz napja felállított kordonokat. A Fidesz mai frakcióülésének keretében a képviselők péntek délelőtt elkezdték lebontani a kordonokat. Orbán: Ha felépítik, mi újra lebontjuk.
Több mint száz napja tarják lezárva a Kossuth teret.
A Fidesz képviselőcsoportja közös tanácskozást tartott a KDNP frakciójával pénteken. A frakcióülést negyed tizenegykor megszakítva az összes képviselő levonult a parlament előtti Kossuth térre, hogy a szerintük a gyülekezési szabadságot korlátozó kordonokat lebontsák. A rendőrök megpróbálták megakadályozni az akciót, ám egyikük erőtlen felszólítására, miszerint nem nyúlhatnak a kordonhoz, nem reagált senki, így a rendőrök ideges telefonálásba kezdtek. A 152 megjelent honatya és a hozzájuk csatlakozott fideszes európaparlamenti képviselők mindössze tíz perc alatt szétkapták a kordonokat.
A Fidesz spontán akcióját egyelőre csak szemlélik a rendőrök, eddig nem avatkoztak közbe. Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője a Független Hírügynökségnek azt mondta, hogy nem tartanak felelősségrevonástól és nem kívánnak mentelmi joguk mögé bújni sem.
A helyszínre érkezett Orbán Viktor is. A volt miniszterelnök azt mondta, ha visszarakják a kordonokat, ők holnap újra elbontják azokat.
Szájer József a Klubrádió tudósítójával a helyszínen közölte: a több mint 100 napja minden jogszabályi alapot nélkülözően felállított kordont lebontjuk. Vállaljuk a felelősséget tetteinkért, nem kívánunk a mentelmi jogunk mögé bújni- tette hozzá Szájer József. Mint mondta, a kordon bontása elég keményfizikai munka.
A kormányszóvivő akkor válaszul azt közölte, hogy a téren álló kordonok eltávolítása a Budapesti Rendőr-főkapitányság hatáskörébe tartozik. Petrétei kifejtette: a rendőrségi törvény szerint csak az országos rendőrfőkapitány útján adhat egyedi utasítást, így a budapesti rendőrfőkapitány intézkedésével kapcsolatban nem rendelkezik a határozat megsemmisítésének jogával.
A teret egyre nagyobb számban lepik el a rendőrök. Először egy, majd újabb két csapatszállító autó érkezett a helyszínre. A Parlamentnél rendőrsorfal állt fel. Az ellenzéki képviselők bementek az Országházba.
MSZP: Ez provokáció
Az MSZP szerint nem hőstett, hanem provokáció az, amit a Fidesz csinált a Kossuth téren. Nyakó István, a szocialista párt szóvivője azt mondta: a Fidesz nem a kormánnyal, nem is a rendőrséggel, hanem úgymond "Magyarország jogrendjével szállt szembe".
Mint ismeretes, többször bebizonyosodott, hogy a Kossuth tér kordonnal való lezárására Budapest rendőrfőkapitánya? Gergényi Péter nem tudott felmutatni érvényes jogforrást.
2007.01.31. 18:37
Jó az oldal!
2007.01.30. 09:04
Elhunyt Illés Lajos
Hosszantartó súlyos betegségben elhunyt hétfőn Illés Lajos Kossuth-díjas zeneszerző, az Illés zenekar alapítója.
Illés Lajos 1942-ben született Budapesten. Általános iskolás korában kezdett el zenélni. Olyan sikerdalok szerzője, mint a Jelbeszéd, a Valahol egy lány, a Miért hagytuk, hogy így legyen. Számos színpadi mű zeneszerzője, filmzenéket is szerzett. 1992-től betegségéig a kisoroszi református gyülekezet kántora volt. Hobbiként is a zeneszerzést jelölte meg Illés Lajos.
A Kossuth-díjas zeneszerző neve egyet jelent az általa alapított legendás együttessel, az Illés zenekarral. Illés Lajos a legelső Illés formációt még ötven éve, 1957-ben alapította. A zenekarvezetőn kívül Illés Károly és Zsiga István alkották a csapatot. 1960-ban a Budapesti Műszaki Egyetem zenekaraként alakultak újjá. 1964-ben csatlakozott hozzájuk Bródy János, abban az évben adta ki a zenekar első kislemezét is, melynek első számát Koncz Zsuzsa énekelte.
A ma legendás Illés zenekarként ismert együttes 1965-re állt össze. A tagok között volt Bródy János, Illés Lajos, Pásztory Zoltán, Szörényi Levente és Szörényi Szabolcs. A hatvanas években az jelentette zenéjükben a nagy áttörést, hogy ők először írtak magyar nyelven beat számokat.
Legnagyobb slágereik a Miért hagytuk, hogy így legyen, a Nem akarok állni vagy Az utcán című dal mára sem veszített semmit aktualitásából. 1967-ben szerepeltek az első magyar beatfilmban, az "Ezek a fiatalok" című alkotásban, melynek legtöbb dalát ők írták, így a kiadott filmzenét az első Illés nagylemeznek tekinti a szakma. Második nagylemezük 1968-ban jelent meg, Nehéz az út címmel. Az 1969-es Illés és pofonok albumot tartják a legjobb Illés lemeznek. 1971-ben született meg az úgynevezett fehér Illés lemez, a Human Rights. 1972-ben jelent meg az Add a kezed album, 1973-ban pedig Ne sírjatok lányok címmel adtak ki még egy lemezt, melyre régi dalaikat énekelték fel.
Illés Lajos 1973-ban bejelentette a nyilvánosságnak a zenekar felbomlását. Voltak még fellépéseik, 1990-ben például a Népstadionban állt össze a legendás csapat. 1996-ban a Budapest Sportcsarnokban hallhatta az Illés zenekart a közönség. Az együttes 2000-ben Kossuth-díjat kapott.
2005-ben elhunyt Pásztory Zoltán, a legendás Illés zenekar egyik alapítója. A muzsikustársak január 29-én pedig elveszítették az egykori zenekarvezetőt, zeneszerzőt, az együttes motorját: Illés Lajos életének 65. évében hunyt el hétfőn.
Sorolhatnám azok nevét, akik felháborodtak, és antiszemitizmust kiáltanak Morvai Krisztina elhíresült levelének okán, de nyugodtan mondhatnék MAGUKFAJTÁT is. És akkor azokról beszélek, akik ismertségüket, médiajelenlétüket arra használják, hogy alkalmanként bélyeget süssenek egy-egy megszólalóra. Nem azért, amit mondott, hanem azért, amit hozzáasszociálnak, amit "dekódolnak".
Szégyenteljesnek tartom ezt a hadjáratot, amit Morvai Krisztina ellen indítottak. Tragikusan nevetséges az aláírásgyűjtési akció is a vélt antiszemitizmus ellen. Tamás Gáspár Miklós és az általa szervezett tüntetés jut eszembe a szerencsétlen cigányfiú megszurkálása kapcsán. Ő legalább beismerte utólag: tévedett.
Mikor jutunk már el oda, hogy a szavakat ne kódoljuk és dekódoljuk, hanem értsük? Mikor lesz már vége annak, hogy nem lehet különbséget tenni ember és ember között az antiszemitizmus vádja nélkül? De mit is beszélek? Lehet! Várkonyi szerkesztő úr nyugodtan felsült júdásozhat, Kóka miniszter úr békázhat, Gyurcsány miniszterelnök úr kóbor kutyázhat, csak magukfajtázni nem lehet, mert az antiszemitizmus. Júdások és békák, kóbor kutyák miért nem védettek az Önök szemében?
Amikor az Ó-magyar Mária siralom olvastán a nyolcadikos gyerek megkérdezi, miért zsidózik Mária, meg kell neki magyaráznom, hogy Mária nem zsidózik, csupán azt mondja, hogy zsidó. Kód nélkül, egyszerűen. És akkor azokra gondol, akik keresztre feszítik a fiát. Persze, hogy nincs benne tolerancia, meg ugye, nem is tud még a holokausztról. Mi már tudunk. De nem élhetünk minden percben ennek a tudatában, nem éleszthetjük újra és újra a bűntudatunkat, nem cenzúrázhatjuk előzetesen minden szavunkat a MAGUKFAJTÁK (értsd: akik szellemi gettóba akarják szorítani azokat, akik nem a megfelelő módon fogalmaznak) által rendszeresített kódokkal. Ez az egy nyelvünk van. Értsünk már végre szót. Most Esterházyt idézem:
"Azt mondja Wittgenstein, a szónak nincs jelentése, csak szóhasználat van, ezt a használatot kell ismerni naprakészen. Ez a használat erős, szél ellen nem lehet szóhasználni, itt alkalmazkodni kell, fölemelt fejjel, gerincesen - vállat vonni. A szavak szivárványzása nemcsak térbeli, hanem időbeli is. A szavaknak idejük van, vagy másképp: idő van a szavakban, a mi időnk, a használóké, a mi történelmünk, mi magunk."
Morvai Krisztina szél ellen szóhasznált. Ez a bűne. Nem vette figyelembe, hogy ebben az országban nem csupán fúj a szél, hanem fújják is. Az aláírásgyűjtők pl. így dekódolják a levelét: Morvai szavai szerint az országot két embertípus lakja: "kártékony és magyarságmegvető zsidók, illetve az emberi méltóságot képviselő nem zsidók".
Mindebből természetesen egy szó sincs Morvai Krisztina levelében. Helyesbítek: egy kifejezés ott van: az emberi méltóság. Erről feledkezik meg a levélben megszólított Várkonyi szerkesztő úr az ő kis szöszszenetében, amikor így fogalmaz: "Mindenki ott volt, aki ebben a kérdésben 'szakértőnek' számíthat: az ájtatos szavú lelkész, az egyéni sérelmeit megemészteni nem tudó, pulykamérgű jogásznő, és természetesen a hivatásos strasbourgi stáb: Szájer, az ideológus, az aranyszájú Gál Kinga képviselőnő, mindenki a kintiek közül, aki mozdítható." Vagyis a "felsült Júdások".
Hol gyűjtik a támogató aláírásokat a választott európai parlamenti képviselők emberi méltóságának a védelmében? Mert a "pulykamérgű jogásznőnek" nincs rá szüksége. Ő megvédte magát. Sok erőt kívánok neki a jövőben is.