Nemzeti Fórum Sárospatakon is |
|
2005.08.01. 16:45 |
Megalakult a Nemzeti Fórum Egyesület Sárospataki Szervezete. Volt MDF-esek és
polgári körösök július 29-én alakították meg a szervezetet, melynek
vezetőjévé Tarnavölgyi Lászlót választották. Az egyesület természetes
szövetségeseivel, a polgári erőkkel közösen készül a jövő évi országgyűlési
és önkormányzati választásokra.
Mint ismeretes, a Nemzeti Fórumot a Magyar Demokrata Fórumból kizárt, ill.
kiválni kényszerült politikusok alapították. A "lakiteleki sátorverő", Lezsák
Sándor úgy fogalmazott, hogy ma az "igazi MDF a Nemzeti Fórum". Az NF
júniusban megállapodást kötött a Fidesz-Magyar Polgári Szövetséggel, amely
magában foglalja a 2006. évi országgyűlési és önkormányzati választásokon
való közös indulást is. A dokumentumot Lezsák Sándor, ill. Orbán Viktor írta
alá.
"A Nemzeti Fórum Egyesület célja a magyar nemzet és a magyar haza szolgálata.
A Nemzeti Fórum Egyesület a nemzeti hagyományokat tisztelő, a keresztény
kultúra szellemi és erkölcsi értékeit valló, patrióta egyesület. Tiszteli az
elődök országalkotó képességét, a haza szabadságáért küzdők eszményeit és
áldozatát, a nemzet javát szolgáló konzervatív és népi hagyományok mának is
szóló üzeneteit." (Részlet az egyesület alapszabályából.) |
KÖZLEMÉNY |
Lezsák Sándor honlapjáról |
2005.03.19. 16:48 |
Lezsák Sándor elnökletével a Nemzeti Fórum az ország helyzetét elemző konferenciát tartott ma az Országház felsőházi termében. A mintegy 600 fő részvételével tartott tanácskozáson harmincnál több előadó szólalt fel. A résztvevők támogatásukról és együttérzésükről biztosították a tüntető gazdákat. A tanácskozás résztvevői úgy látják, hogy a Gyurcsány-kormány a határokon kívül élő magyarok, a magyar gazdák, az önkormányzatok, a keresztény egyházak, a kistelepülések, a kisiskolák, az egyetemek mellett egyre inkább szembekerül a társadalom minden számottevő rétegével, és működése már az ország stabilitását veszélyezteti.
A tanácskozás résztvevői felszólítják az MSZP-SZDSZ kormányt, hogy a parlamenti választásokig ne zaklassa, ne provokálja tovább az ország közvéleményét, és 2006 tavaszán további károkozás nélkül adja át hatalmát a válság megoldására képes új parlamenti többségnek.
Budapest, 2005. március 12.
|
Tokajban értekezett a Nemzeti Fórum |
|
2005.02.13. 20:26 |
Nemzeti Fórum Egyesület néven jött létre az szerveződés, amelyet tizennégy, az MDF-ből kilépett, illetve kizárt országgyűlési képviselő hozott létre.
A csoport országjáró körútja során Tokajban is megtartotta közönség előtti összejövetelét szombaton délután.
Beindult a programsorozat
Mint azt Csampa Zsolt országgyűlési képviselőtől megtudtuk, a vidéki látogatásokat egy budapesti zárja február huszadikán. A tanácskozás előtt Lezsák Sándor elnök elmondta, annak érdekében hozták létre az egyesületet, hogy az egyénileg megválasztott képviselők szakmai háttere megmaradjon. Február elejétől több szakmai megbeszélést tartottak már megyei szinteken, Tokajban a privatizáció került kiemelésre a Tokaj Kereskedőház Rt. kapcsán.
Szerteágazó támakörök
Tulajdonképpen megpróbáljuk megértetni, hogyan nem szabad elindítani egy privatizációt, miként lehet tönkretenni esetleg egy jó kezdeményezést is, egyáltalán milyen felelősséget kell vállalni az állami vagyon védelmének érdekében. Ez elmaradt az elmúlt másfél évtizedben, a felelősséget ma már nehéz számon kérni.
A magyar falu élni akar. Ugyanakkor foglalkozunk az ügynöktörvénnyel az iskolák helyzetével, családvédelemmel, sorolhatnám - mondta Lezsák Sándor. - A tokaji rendezvényen "Nemzeti érték, nemzeti érdek - a Tokaj Kereskedőház Rt. privatizációjáról" címszó alatt előadást tartott még Szabó Csaba, az Rt. igazgatóság tanácsának volt elnöke, valamint Bisztray György, a Kis -és Középvállalkozások Egyesületének elnöke.
(forrás: Borsod Online) |
Meghívó |
|
2005.02.07. 14:04 |
A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei NEMZETI FÓRUM EGYESÜLETÉNEK első összejövetele 2005. február 12-én, szombaton 15.00-17.30 között lesz Tokajban, a II. Rákóczi Ferenc Alapfokú Oktatási és Nevelési Intézményben (Tokaj, Bajcsy Zs. út 9.), amelyre a szervezők nevében ezúton tisztelettel meghívom.
PROGRAM:
- Köszöntő
Csampa Zsolt országgyűlési képviselő, a Nemzeti Fórum alelnöke
- Nemzeti érték, nemzeti érdek - A Tokaj Kereskedőház Rt. privatizációjáról
- Bisztray B. György, a Kis- és Középvállalkozások Egyesületének elnöke,
- Szabó Csaba, a Tokaj Kereskedőház Rt. igazgatótanácsának volt elnöke,
- Lezsák Sándor országgyűlési képviselő, az Országgyűlés Kulturális és Sajtó Bizottságának alelnöke.
- Fórum a Nemzeti Fórumért
A szakmai háttér kialakításáról, az Egyesület jövőjéről
Budapest, 2005. február 3.
Csampa Zsolt országgyűlési képviselő
Lezsák Sándor országgyűlési képviselő |
Németh Zsolt országgyűlési képviselő, vasvári polgármester nyilatkozata a Szacsvay-díj átvétele alkalmából |
|
2005.01.07. 19:01 |
Azonban olyan képviselőként, aki most már több cikluson keresztül az MDF-FIDESZ közös színeiben indul, nem vállalhatom azt a politikát, amelynek középpontjában az engem jelölő másik párt bírálata áll. Még akkor sem, ha a párt vezetése mögött levő kommunikációs szakemberek azt is gondolják, hogy így különböztetjük meg markánsan magunkat, számomra ez erkölcsileg fölvállalhatatlan. Ugyanakkor az időközi választások azt mutatták, hogy nem is feltétlenül célszerű ez a fajta politizálás. De sokkal súlyosabb kérdés ennél, hogy én tartalmilag sem tudok azonosulni egy olyan felfogással, amely az állam szerepét visszaszorító nézeteket vall, bár magát konzervatívnak nevezi, de amúgy egy neoliberális politika. Véleményem szerint Magyarországon az államnak nagyobb, s nem kisebb szerepet kell adni. Így a privatizációt befejezettnek kell tekintetni, és nem egyfajta iskolaszagú, konzervativizmus mellett kiállni. Ezt a fajta politikát nem tudom támogatni, mert akkor, amikor buszmegállóban sajtótájékoztatót tartok a Volán-társaságok privatizációjával szemben, nem érvelhetek amellett, hogy amúgy most nem időszerű ez, de majd később az lesz. Mert nincsen később. Állami tulajdonban kell tartani a közszolgáltatásokat. Ha kiálltam a kisposták mellett, faluról falura érvelve megmaradásuk mellett, akkor csupán pártpolitikai fegyelemtől vezérelve nem érvelhetek a postaszolgáltatások privatizációja mellett. Én tartalmilag sem értek már egyet ezzel a politizálással. Mindamellett az MDF eredeti szellemiségétől nem kívánok elszakadni, mert a Nemzeti Fórum Egyesület alapító tagja vagyok, amely kvázi frakcióként működik a Parlamentben. Nem célom az, hogy egy ellen-MDF-et csináljunk. Én a barátaimnak is azt mondtam, maradjanak e pártban, és hiszek abban, hogy ez a politikai irányvonal nem végleges. Viszont olyan politikát kell folytatnunk, amely biztosítja azt, hogy 2006-ban jobboldali fordulat legyen Magyarországon.
|
A Magyar Demokrata Fórum hitelességéért - állásfoglalás |
|
2005.01.07. 18:51 |
Dávid Ibolyát többé nem tekintjük az MDF politikailag hiteles elnökének!
Mi, a Magyar Demokrata Fórum alapítói és tagjai az alábbiakban személyes meggyőződésünket és kezdeményezésünket nyilvánítjuk ki.
Az MDF hitelessége rohamosan fogyatkozik. Ennek az eszmei, politikai, emberi, szervezeti hitelességnek az újrateremtéséért felelősséget kell vállalnunk és cselekednünk is kell! Indítékunk és célunk ebben áll.
Utolsó figyelmeztetést jelentett a hitelrontásra, hogy 2004. november 15-én Dávid Ibolya elfogadta a kormánykoalíciótól az országgyűlési alelnöki megbízást. A 187 támogató szavazatból, 179-et ugyanis az MSZP és az SZDSZ képviselőitől kért és kapott. Ezzel az MDF elnökeként az MSZP és az SZDSZ országgyűlési alelnöke lett - politikailag függőségbe került. Dávid Ibolyának ellenzéki párt elnökeként nem lett volna szabad elfogadnia ezt a kormánykoalíciós megbízást. Minthogy azonban vállalta, az MDF tudatos hitelrontásának következményét is magára vette.
Dávid Ibolyát ezért többé nem tekintjük az MDF politikailag hiteles elnökének. Az MDF-et azonban szeretnénk megmenteni a további hitelrontás és hitelvesztés végveszélyétől.
|
Az MDF-ből kizárt képviselők kívülről igyekeznek megújítani a pártot |
|
2005.01.07. 18:46 |
Kétigenes szavazás decemberben, belső tisztújítás a következő hónapokban és az MDF eredeti irányvonalának visszaállítása - ezeket a célokat jelölték meg nem csak az MDF-ből kizárt vagy kilépett képviselők, hanem a párt több jelenlegi tagja is a budapesti megbeszélésen.
Kétigenes szavazás decemberben, belső tisztújítás a következő hónapokban és az MDF eredeti irányvonalának visszaállítása. Ezeket a célokat fogalmazta meg három közösség: a Lakitelek munkacsoportból alakult Nemzeti Fórum Egyesület, a Magyar Nemzetpolitikai Társaság és a Magyar Demokraták a Magyar Demokrata Fórumért Társaság.
Az általuk kiadott állásfoglalásból kiderül, az MDF alapítóinak és tagjainak egy csoportja politikailag szakít az elnöki körrel, mert az szerintük önkényesen és erőszakosan változtatott az MDF irányultságán és elfordult az eredeti, nemzeti, konzervatív jobboldaliságtól. Fontos, hogy az MDF tagságát és támogatóit minél szélesebb körben meg kell győzni arról, hogy az MDF-nek nem a jobboldalt kell támadnia, hanem onnan keresni szövetségest.
Székelyhidi Ágoston szerint 2006-ban az MDF a Fidesszel és a Kereszténydemokrata Néppárttal alkothatna egy győztes politikai szövetséget. Ékes József, a Nemzeti Fórum egyik alapító tagja megoldásnak a tisztújítást tartaná, amely révén az eredeti irányvonalához visszatérő MDF-et ismét erősíthetnék a nemrég kizárt, vagy kilépett tagok is. Ékes József úgy véli, az MDF-en belül zajló folyamatokról nem igazán tájékozott a párt tagsága.
- Mi azt kérjük a Magyar Demokrata Fórum tagjaitól, mint Nemzeti Fórum, hogy senki ne lépjen ki az MDF-ből - mondta Ékes József. Mi szeretnénk és bízunk abban, hogy a Magyar Demokrata Fórum tagsága rákényszeríti a mai vezetést, az országos választmányt arra, hogy adott esetben tisztújító nagygyűlést hívjon össze. Talán akkor maga a Magyar Demokrata Fórum az alapítói hűségéhez, elkötelezettségéhez, erkölcséhez visszatérve újból erős jobboldali, keresztény, konzervatív párttá tudja magát szélesíteni, erősíteni és akkor valóban megnyílik annak az esélye, hogy 2006-os választásoknál a jobboldal valóban jobboldalként fogja megnyerni a választást.
Bőti Attila
(Forrás:www.radio.hu, 2004. november 21.) |
Balogh a Nemzeti Fórum elnöke |
|
2005.01.07. 18:21 |
Balogh Lászlót, az MDF-ből kizárt szegedi politikust választották parlamenti képviselőtársai az újonnan alakult Nemzeti Fórum Egyesület elnökévé.
A képviselő a Webrádió munkatársának kérdésére elmondta, mivel frakciót a házszabály értelmében nem alakíthatnak, így parlamenti csoportot hoztak létre a Bács-Kiskun megyei Font Sándor vezetésével.
(forrás: www.webradio.hu 2004. november 23.)
***
Balogh László a közelmúltig - a pártból és a parlamenti frakcióból történt kizárásáig - az MDF Csongrád Megyei Választmányának elnöke, és az Országgyűlés jegyzője volt. A szélesebb közvélemény leginkább mint a Medgyessy Péter kormányfő Kádár-diktatúrabéli SZT tiszti múltját vizsgáló parlamenti bizottság elnökeként ismerhette meg. |
|