Aktuális : Fél éve demonstrálnak pataki polgárok, követelve a Gyurcsány-kormány távozását |
Fél éve demonstrálnak pataki polgárok, követelve a Gyurcsány-kormány távozását
2007.03.21. 22:14
Fél év egy ember, egy város életében nem nagy idő. Nagy idő viszont, ha tüntetők ennyi ideje nap mint nap állnak ki meggyőződésük, igazuk mellett, tesznek folyamatosan hitet egy jobb, egy igazságosabb Magyarország, és egy őszinte, hiteles politika mellett. Merthogy bizony a pataki tüntetők ennyi ideje követelik kitartóan a hazug kormány távozását.
2006. szeptember 18-án, a balatonőszödi beszéd nyilvánosságra kerülését követő napon – amelyben a hazugságon kapott kormányfő minősíthetetlen stílusban gyalázta az általa vezetett országot – közel 1.000 ember tiltakozott Sárospatakon A Művelődés Háza, majd a Magyar Szocialista Párt sárospataki irodája előtt, követelve a becsapott, meggyalázott emberek megkövetését és a hatalmát hazugsággal, a nép megtévesztésével szerzett kormány(fő) távozását.
A sárospataki demonstrálók azóta is összegyűlnek hétköznapokon minden este – nyári időszámításkor 19, téli időszámításkor 18 órától – az iskolakerti Kossuth szobornál. S teszik ezt mindig békésen, attrocitások nélkül, emelkedett hangulatban, de ugyanakkor határozottan, elszántan és elveik melletti következetes kiállással. Az eseményeken gyakran vannak jelen családok gyerekeikkel, diákok, vagy éppen az idősebb korosztály. Ez is mutatja, hogy a társadalmi támogatottságát folyamatosan és rohamosan veszítő, valódi „programját” a választásokon eltitkoló, azt így meg nem mérető kormány reformnak nevezett pénzbehajtó és népnyúzó intézkedései valamennyi generációt, minden társadalmi csoportot egyformán sújtják, családok ezreit taszítják egyre kilátástalanabb helyzetbe, sokaktól még a jobb élet reményét is elvéve.
A kitartó tüntetők teszik mindezt pártoktól, szervezetektől függetlenül, nemzeti lobogó alatt, belső meggyőződésből, morális felháborodástól és a szolidaritás érzésétől vezérelve. Ezeket tükrözték vissza a beszédek, hazafias, vagy éppen keresztény érzületű versek, dalok. Az olykor a 100 fős létszámot is elérő, sőt meghaladó tömeg a változást, a valódi – szellemi-lelki téren is végbemenő – rendszerváltozást, alkotmányos jogainak kiszélesítését és gyakorlása biztosítását követelve gyűlik össze immár több mint fél éve. A legkitartóbbak télen is, esőben is hitet tettek magyarságuk, továbbá egy erkölcsös és őszinte, széles népakaraton nyugvó, a nemzet egészének és nem csak a régi-új kiváltságosoknak felemelkedést ígérő politika mellett.
A fél év során megfordult közöttünk és beszédet mondott az ún. Kossuth téri tüntetők közül Bene Gábor, Halász József, Tamás Károly, Toroczkai László. Ám mi pataki demonstrálók is eljutottunk a Kossuth téri színpadig, vagy épp október 23-a és március 15-e budapesti rendezvényeire. Testközelből tapasztalhattuk meg, hogy a hatalom letűntnek hitt diktatórikus rendszerek demokratikus jogállamban elfogadhatatlan módszereit alkalmazva védi ebül szerzett hatalmát az „ő népétől”. Elveszett a közbizalom, 16-17 évvel az ún. rendszerváltozás után ismét odajutottunk, hogy nem tudjuk elhinni: a rendőrség és egyéb kormányzati szervek nem politikai megrendelésre cselekszenek. („Nem igaz vádakkal választást nyerni, nem igaz országhoz vezet.” Ebben sajnos, igaza lett Gyurcsány Ferencnek.)
Mi sárospataki tüntetők, a Rákócziak fészkéből továbbra is kitartunk elveink mellett. Isteni parancs számunkra, hogy ne fogadjuk el a választók tudatos félrevezetésén, médiahazugságokon alapuló kormányzati hatalmat. Közös sorsunk, gyermekeink jövője, a magyar nemzet megmaradása a tét, amelynek záloga csak egy valódi népakaratot megtestesítő, a nemzetét meg nem tagadó, népéhez hű és őszinte, kórházainkat, iskoláinkat, földjeinket, vasútjainkat, önkormányzatainkat és történelmi egyházainkat védő, történelmünket meg nem hamisító, összmagyar érdekeket szolgáló kormány és Országgyűlés. Ehhez pedig csakis egy új, előrehozott választásokon vezet az út, mert az alig egy éve kétes körülmények között hatalomra került erő hitelét vesztette itthon és külföldön egyaránt. A mára súlyossá dagadt alkotmányos, politikai, gazdasági, társadalmi, valamint morális, szellemi válságból kivezető út első állomását a morális és politikai hullává vált, oligarchiaként működő, hiteltelen Gyurcsány-kormány azonnali távozása jelenti, amit új választások kiírása, majd a történelmi magyar alkotmány jogfolytonosságának helyreállítása kell kövessen.
Az igazukért, hitükért és nemzetükért a jövőben is kiálló, és az iskolakerti Kossuth szoborhoz esténként ezután is kijáró pataki tüntetők a legnagyobb magyarral, gróf Széchenyi Istvánnal együtt vallják:
„Minden nemzetnek olyan kormánya van aminöt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek ülnek egy bölcs és becsületes nép nyakára, akkor a nép azokat a silány fickókat minél hamarabb a pokol fenekére küldi. De, ha egy hitvány kormány huzamosan megmarad a helyén, akkor bizonyos, hogy a nemzetben van a hiba. Akkor az a nemzet aljas vagy műveletlen."
a Kossuth szobornál tüntető pataki polgárok nevében:
Tarnavölgyi László
|