Témaindító hozzászólás
|
2005.12.16. 22:29 - |
Beírom ide is, amit a témában a Borsod Onlinen fórumába írtam:
De ki is ez a Jánosdeák Gábor?
Hozzászóló: csirizár 2005.12.09., 20:24
1990 előtt MSZMP tag, jól fekszik a rendszer hatalmasainál. Egy kis téeszben dolgozik Kenézlőn, majd a pataki ÁFÉSZ jogtanácsosa lesz. Innen kerül a polgármesteri székbe 1990-ben KDNP hátszéllel. Támogatói később kihátrálnak mögüle zűrös ügyei miatt.
94-ben függetlenkért nyer a választáson.
98-ban is független hivatalosan, de elfogadja a teljes baloldal, az MSZP, az SZDSZ, az Agrárszövetség és a Munkáspárt(!) támogatását.
Ezen az éven vádlottként áll a bíróság előtt hűtlen kezelés vádjával. Végül II. fokon felmentik.
2002-ben teljes mellszélességgel támogatja őt újra az MSZP, meg egy általa létrehozott, többnyire volt balosokból álló egyesület, az Együtt Sárospatakért nevű.
A pataki MSZP választási kiadványának 2002 október számában a címlapon együtt feszít Szili Katalinnal, Gyárfás Ildikóval és az MSZP egyéni önkormányzati képviselőjelöltjeivel A CSAPAT tagjaként.
Ugyan itt a címlapon ő maga fejti ki, hogy elképzelései és az MSZP elképzelései egybeesnek ezért támogatják őt. A belső oldalakon pedig Medgyessy Péter szoci miniszterelnök ajánlja a választók figyelmébe Jánosdeák Gábort, "akit jól ismer".
Most pedig MDF színekben indul, pedig nem sokon múlott, hogy a körzet MSZP-s képviselőjelöltje legyen. Az utolsó szavazásig harcban volt a posztért, tagja volt annak a háromfős csoportnak, amelyből végül kiválasztotta az MSZP a jelöltjét.
Jánosdeák a mindent eldöntő voksolás előtt visszalépett.
S most egymásra talált az MDF-fel.
Szerintem nincs még egy politikus az országban, aki pálya(ámok)futása alatt ennyi politikai erő támogatását fogadta volna el.
"Elvi" politizálás, 2005. Magyarországán egy kisvárosban.
Még mindig 2003 és az MDF honlapja. A tüntetők Petíciót adtak át az "antidemokratikus" pataki polgármesternek
Hozzászóló: csirizár 2005.12.09., 20:20
Demonstráció Sárospatakon
Július 10-én sárospataki civilszervezetek és polgárok - mintegy félezren - tüntettek A Művelődés Háza, valamint a polgármesteri hivatal előtt, amiért a város képviselőtestületének baloldali többsége szakmai kritikák, érdemi indokok mellőzésével nem választotta újra dr. Velkey Lászlót, az Árpád Vezér Gimnázium, és Pécsvárady Botondot, az Erdélyi János Általános Iskola igazgatóját.
A demonstráció szónokai (Kiss Endre József, Sípos István, Tarnavölgyi László) elítélték a baloldali többség június 30-i döntését, a gyalázatos eljárást. A hatalom szocialista birtokosai a titkos szavazás álarca mögé bújva, egyértelműen politikai indíttatásból nem szavaztak ismételten bizalmat a szülők, a tantestületek és az önkormányzat szakbizottsága által támogatott egyedüli pályázóknak. Dr. Jánosdeák Gábor MSZP által támogatott polgármester úr a döntést hónapokkal korábban borítékolta politikai ellenfeleinek. Ugyanis a két elutasított iskolaigazgató jobboldali beállítottsága, keresztény-nemzeti értékrendje, közéleti szerepvállalása mindenki előtt - így az őket elutasító posztkommunista városatyák előtt is - ismert. Az eljárás - mutattak rá a felszólalók - nem csak antidemokratikus, hanem sérti Sárospatak, mint iskolaváros hírnevét, a kultúrában és az oktatásban kivívott országos, sőt, nemzetközi rangját. A döntés a pártállami időket idézi, amikor a pártközpontokban az iskolaigazgatói posztot nem szakmai, hanem politikai megbízatásnak tekintették!
A döntés nyomán kialakult félelem ellenére szépszámban megjelent tüntetők a városháza előtt nyílt szavazással jelképesen átalakultak Sárospatak Város Képviselőtestületévé és egyhangú szavazással bizalmáról biztosították a két megtámadott intézményvezetőt. A demonstrálók ezzel üzenték választott képviselőiknek, hogy tőlük is nyílt döntést követelnek, a titkosság álarca mögé bújva végrehajtott politikai tisztogatás helyett. Elvégre ők vannak a választókért és nem fordítva!
A megmozdulás végén felolvasásra került az a Petíció, melyet másnap a hivatalban Bárány István alpolgármester úr vett át. A demonstrálók arra kérik a polgármester urat, hogy a teljes testületnek szóló Petíciót a soronkövetkező ülésen, napirend előtt olvassa fel!
' Petíció
Városunkért felelősséget vállaló pataki polgárokkként nem értjük, hogyan történhetett meg a nagytekintélyű iskolaigazgatók leváltása a pedagógusok, a szülők és a diákok támogatása ellenében.
Tiltakozunk azon eljárás ellen, ahogy a szocialista többségű képviselőtestület gyalázatos, a történelmi iskolaváros szellemiségéhez és erkölcsi alapjaihoz méltatlan döntést hozott!
Kiállunk a két megtámadott iskolaigazgató mellett!
A város igazságérzete nem hallgathat akkor, amikor két tisztes keresztény polgárát, Pécsvárady Botondot és dr. Velkey Lászlót ellenőrízhetetlen és személytelen eljárással, kritikán aluli stílusban, erőből eltávolítják! Jól működő, bejáratott demokráciákban ez nem fordulhatna elő, de ott a városlakók bizalmával visszaélt és tettenért képviselőtestület feloszlatja magát!
Felszólítjuk a polgármester urat, tartózkodjon a kioktató és lekezelő hangnemtől, függessze fel a képviseleti demokrácia szellemét és gyakorlatát sértő, a megfélemlítésre építő politizálást!
Követeljük az általunk megválasztott és minket képviselő testületi tagoktól a nyílt és névszerinti szavazást az iskolaigazgatók kinevezésekor, felelősségük vállalását, a pedagógus-társadalom többségi állásfoglalásának figyelembe vételét!'
Tarnavölgyi László
2003-07-13, MDF
Ez is az MDF honlapjáról való. 2003-ban még nem szerethették Jánosdeák Gábort a fórumnál
Hozzászóló: csirizár 2005.12.09., 20:18
Az MDF Sárospataki Szervezetének állásfoglalása
A Magyar Demokrata Fórum Sárospataki Szervezete megdöbbenéssel vette tudomásul a város képviselőtestületének június 30-i döntését, amikor is az újkori demokráciánk 13 éves történetében példátlan módon, nyilvánvalóan politikai okokból utasította el két iskolaigazgató pályázatát.
Dr. Velkey László 10, míg Pécsvárady Botond 15 éve állt az Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium, illetve az Erdélyi János Általános Iskola élén. Munkájukat mindig legjobb tudásuk szerint végezték, azt szakmai kritika ezen idő alatt gyakorlatilag nem érte. Most is bírták a szülői munkaközösség, a Közalkalmazotti Tanács, valamint a dolgozók döntő többségének bizalmát. Eddigi oktató-nevelő munkájuk elismeréseként is felfogható, hogy a pályázaton nem akadtak vetélytársaik. Kinevezésüket az önkormányzat humánstratégiai bizottsága is támogatta.
A képviselőtestület baloldali többsége azonban a titkos szavazás álarca mögé bújva, valós szakmai indokok nélkül mindkét pályázatot elutasította. Ez a döntés beleillik abba a sorba, amely a tavalyi kormányváltás óta figyelhető meg az országban. A szocialista többségű hatalom politikai hajtóvadászatot indított minden jobboldali érzésű vezető ellen. Mint ismert, a tavalyi önkormányzati választásokon dr. Velkey László a Magyar Kereszténydemokrata Szövetség színeiben indult, míg Pécsvárady Botond a FIDESZ-MDF-Összefogás Sárospatakért Egyesület közös listáján szerzett mandátumot. Utóbbi személy két alkalommal volt vetélytársa dr. Jánosdeák Gábornak a polgármesteri posztért vívott küzdelemben, míg előbbi mostanáig munkáltatója volt annak az Aros Jánosnak, aki tavaly volt kihívója az 1990 óta hivatalában lévő városvezetőnek.
A fenti tények ismeretében egyértelmű, hogy politikai okokból, leszámolás jelleggel mozdította el posztjáról a két keresztény-nemzeti szellemű igazgatót a képviselőtestület baloldali többsége. Ez a szavazás nem csak a demokrácia írott és íratlan szabályaival ellentétes szellemű, hanem a döntéshozók azon választási ígéreteivel is, miszerint döntéseik meghozatalában a szakmaiságra helyezik a hangsúlyt, illetve tevékenységükkel elősegítik a két politikai tábor közötti árok betemetését. Példátlan és gátlástalan eljárásukkal azonban foltot ejtettek Sárospatak, mint iskolaváros hírnevén, megingatták a választópolgárok bizalmát, indokolatlanul felkorbácsolták a tavalyi két heves választás után szunnyadni látszó indulatokat, és semmibe vették a két pályázót támogató szülői, valamint szakmai közösségek véleményét.
Az MDF, mint a demokrácia mellett elkötelezett rendszerváltó párt minden létező fórumon elítéli a sárospataki képviselőtestület baloldali többsége által tendenciózusan folytatott politikai tisztogatást, a �másként gondolkodók� megfélemlítését, állásukból történő elmozdítását! Egyúttal felszólítjuk dr. Jánosdeák Gábor polgármestert és az őt támogató baloldali érzelmű képviselőket, hogy haladéktalanul térjenek vissza a demokratikus politizáláshoz, és a jövőben valamennyi pályázatot pártpolitikamentesen, szakmai alapon, a város érdekeit figyelembe véve, személyes ellenszenveiket pedig félretéve hozzák meg!
Sárospatak, 2003. július 4.
Az ügyről az MDF honlapjáról
Hozzászóló: csirizár 2005.12.09., 20:13
Hamis vádak érik az MDF képviselőjelöltjeit
Képviselőjelöltnek lenni, ma már kockázatos vállalkozás. No nem azért, mert kétesélyes a siker, vagy megválasztják, vagy nem. Hanem azért, mert a gyanútlan, lelkes ember kiteszi magát mások mocskolódásainak. Mindent ráfoghatnak. Például azt, hogy kommunista, vagy azt, hogy eddigi munkája semmit sem ér, nem hogy használt, inkább ártott a közösségnek. Aztán a választások után, ha nyert, ha nem a polgár, egyesek szemében rajta marad a bélyeg. Mert a pletyka tulajdonsága, hogy nem lehet cáfolni. Rosszindulatú suttogás ellen nem lehet tényekkel védekezni. Hiába mond bármit az, akit megtámadnak, az emberi emlékezet csak annyit tart majd meg, hogy neki is volt valamilyen ügye.
Rövid időn belül az MDF két képviselőjelöltjét támadták meg. Először Jánosdeák Gábort, aki független jelöltként lett még a rendszerváltáskor Sárospatak polgármestere. A helyi Fidesz azzal vádolta, hogy Jánosdeák 2002-ben az önkormányzati választáson az MSZP támogatásával nyert. Furcsa párosnak nevezi a helyi Fidesz a polgármester és az MDF összeborulását. Azon kívül, hogy meghamisítják a tényeket – hiszen a polgármester 2002-ben is független jelölt volt óriási többséggel választották meg a pártok jelöltjeivel szemben – rosszindulatú híresztelésbe kezdenek.
A másik eset Siklóson történt. Marenics János, szintén független polgármestert névtelen szórólapon igyekeznek lejáratni a választók előtt. A város első embere úgy gondolja, politikai támadás érte, hiszen azóta folynak a mocskolódások, amióta megígérte Dávid Ibolyának, hogy indul az országgyűlési választáson.
Kinek jó ez? Biztos, hogy nem az általában vett jobboldalnak. Márpedig ehhez állítólag ma még a Fidesz is hozzátartozik.
De ha már azzal vádolják az MDF-et, hogy balra tolódik, hogy baloldali jelölteket indít a választáson, akkor jobb lenne, ha először saját portájukon söprögetnének a fideszesek. Szűrös Mátyás soha nem volt jobb oldali értékeket képviselő politikus, most mégis állandó vendég a Fidesz gyűlésein. Vagy nézzük Pozsgay Imrét, aki szintén VIP tagságot élvez a Fidesznél. Visszásnak tűnne, ha a Fidesz szövetségi ülésén szót kapnának és a nyilvánosság előtt ítélnék el azt a negyven évet, amelyet Magyarországon szocializmusként is neveztek. Persze van, aki ezt megteszi, és a maga értékítéletét sulykolja a nézőkbe. Csintalan Sándor, aki az MSZP ügyvezető alelnöke és elnökségi tagja volt, most a jobboldali Hír tévében hinti az igét, és szidja volt pártja vezetését. S akkor még nem néztünk körül a nagyobbik ellenzéki párt jelöltjei között. Mert ott is akadnak érdekes emberek. Itt van például a Fidesz erzsébetvárosi jelöltje, aki 1994-ben szocialista támogatással lett a kerület önkormányzati képviselője. Garabits Károly a HVG-nek úgy nyilatkozott: szeretné megélni a nagykoalícíót.
A Fidesz vezetői furcsán viselkednek a választások előtt. Mintha jobb kezükkel vakarnák a bal fülüket. Kérdés, hogy ezekből a jelekből milyen következtetést von le majd a választó.
MDF sajtóiroda
Sárospatak, 2005. december 7., szerda (MTI) - Egyoldalúan felmondta a 2002-ben kötött és 2006-ig szóló együttműködési megállapodást a Fidesz sárospataki szervezete az MDF városi szervezetével, miután a fórum 2006-ban egyéni országgyűlési képviselőjelöltként indítja a város polgármesterét - közölte szerdán az MTI-vel a Fidesz sárospataki szóvivője.
Sárospatak polgármestere, Jánosdeák Gábor a 2002-es önkormányzati választáson az MSZP támogatásával nyert, most pedig az MDF indítja az országgyűlési képviselőválasztáson - indokolta a döntést Hajdu Imre.
A Fidesz sárospataki szervezete semmilyen módon nem kíván részese lenni Jánosdeák Gábor és az MDF furcsa, de egyáltalán nem váratlan egymásra találásának, ezért a 2002 és 2006 közötti választási időszakra kötött együttműködési megállapodást a mai nappal felmondja, önkormányzati képviselői pedig a Fidesz-Összefogás Sárospatakért Egyesület közös frakciójában politizálnak tovább - tájékoztatott Hajdu Imre.
Az MDF Borsod-Abaúj-Zemplén megyei szervezete Jánosdeák Gábort - aki 1990-tól Sárospatak polgármestere - pártonkivüliként indítja az országgyűlési választásokon a megye 10-es számú választókerületében.
Jánosdeák Gábor 1990 óta mindig függetlenként nyerte meg a polgármesteri választást, támogatóinak köre az idők folyamán bővült. A 2002-es önkormányzati választások idején éppen a Fidesz ajánlott neki helyi együttműködést, különböző pozíciókért cserébe.
A polgármester szerint: "úgy tűnik, a Fidesz sárospataki szervezete inkább dolgozik együtt az alapszervezet elnökségbe beválasztott egykori függetlenített KISZ titkárral, mint egy független polgármesterrel".
2005-12-09,
Egy sárospataki civilszervezet is megvált az MDF-től
Hozzászóló: csirizár 2005.12.09., 20:10
Nyilatkozat
Az Összefogás Sárospatakért Egyesület a mai nappal felmondja a 2002. augusztus 20-án a Magyar Demokrata Fórum Sárospataki Szervezetével kötött együttműködési megállapodást.
Hosszú ideje megdöbbenéssel szemléljük az MDF politikai hazárdjátékát, melyben annak vezetői saját vélt nyereményük megszerzése érdekében készek voltak - és vélhetően ezután is azok lesznek - kockára tenni mindazon értékeket, melyeket a szervezet egykori alapítói és lelkes tagjai áldozatos munkával megteremtettek. E folyamat részeként szűnt meg az MDF Sárospataki Szervezete is, pontosan azért, mert ellenállt a pártvezetés ez irányú törekvéseinek. Az MDF vakrepülési programjába tökéletesen illik a napokban nyilvánosságra hozott tény is, mely szerint a 2006-os választásokon a párt jelöltjeként indul dr. Jánosdeák Gábor, Sárospatak város jelenlegi polgármestere. Ezt a lépést - Sárospatak közvéleménye előtt nyilvánvalóan közismert okokból - a még valóban jobboldali MDF egykori helyi és megyei vezetőjének emlékére nézve messzemenőkig kegyeletsértőnek találjuk.
A fentieket figyelembe véve, egyesületünk nem kíván a továbbikban olyan szervezettel együttműködni, melynek immár hivatalos jelöltje éveken keresztül következetesen és megbízhatóan együttműködött az általunk elutasított irányvonalat követő MSZP képviselőivel. Nem vonva kétségbe azt, hogy minderre természetesen joga és minden lehetősége megvolt, megítélésünk szerint a 2002-ben kötött megállapodás ezen tények ismeretében okafogyottá vált, ezért az a mai nappal felmondjuk.
Ezeken túl értetlenül állunk dr. Jánosdeák Úr sajtóban közzétett nyilatkozatának egyes kijelentései felett, mivel nincs tudomásunk arról, hogy akár az Egyesület, akár választási szövetségeseink közül bárki ajánlott volna neki „helyi együttműködést, különböző pozíciókért cserébe” (idézet az általa kiadott sajtónyilatkozatból). Kérve azt, hogy a továbbiakban tartózkodjék a valóságot nélkülöző kijelentésektől, a jövőbeni választásokon igaz megmérettetést, nemes ellenfeleket, és az őt legújabban támogató politikai erő társadalmi súlyát tükröző, eredményes szereplést kívánunk.
Sárospatak, 2005. december 7.
Összefogás Sárospatakért Egyesület elnöksége
A sárospataki Fidesz reakciója
Hozzászóló: csirizár 2005.12.09., 20:09
Nyilatkozat
A Fidesz Magyar Polgári Szövetség Sárospataki Szervezete a mai nappal felmondja a 2002. augusztus 20-án a Magyar Demokrata Fórum Sárospataki Szervezetével kötött együttműködési megállapodást.
A mai napon értesültünk arról, hogy Sárospatak város Magyar Szocialista Párt által támogatott polgármestere, dr. Jánosdeák Gábor, a 2006. évi országgyűlési választáson az MDF egyéni országgyűlési képviselő-jelöltjeként indul.
Dr. Jánosdeák Gábor politikai pályafutását a Kereszténydemokrata Néppárt színeiben kezdte, az ő támogatásukkal lett 1990-ben polgármester. Miután jelölő szervezete kihátrált mögüle, egy ideig függetlenként indult, majd a 2002-es önkormányzati választáson az MSZP támogatásával lett ismét polgármester, amit büszkén vállalt és vállal jelen időben is.
A Fidesz Sárospataki Szervezete semmilyen módon nem kíván részese lenni dr. Jánosdeák Gábor és az MDF furcsa, de nem egyáltalán nem váratlan egymásra találásának, ezért a 2002-2006 közötti választási időszakra kötött együttműködési megállapodást a mai nappal felmondja. Önkormányzati képviselői mától a Fidesz - Összefogás Sárospatakért Egyesület közös frakciójában politizálnak.
Sárospatak, 2005. december 7.
Fidesz Magyar Polgári Szövetség
Sárospataki Szervezete elnöksége
Egy keddi tudósítás a bónról
Hozzászóló: csirizár 2005.12.09., 20:07
Megvannak az MDF képviselőjelöltjei
A Magyar Demokrata Fórum ma bemutatta a 2006-os országgyűlési választáson
induló megyei képviselőjelöltjeit.
A 13 induló között van Katona Kálmán, az MDF országos választmányának elnöke,
dr. Kovács László, a párt Miskolc városi elnöke, valamint Szabó Gyula megyei
elnök.
A tavalyi európai parlamenti választáson az MDF önállóan 5,3 százalékot ért
el, így egy képviselőt küldhetett az európai parlamentbe –kezdte Katona
Kálmán mai miskolci sajtótájékoztatóját. Hozzátette: a választmány szombaton
döntött az országgyűlési választás képviselőjelöltjeiről. Ez alapján mind a
176 választókörzetben indít a párt jelölteket.
A választmány szombati ülésén a Konzervatív fordulat című stratégiai anyagot
is megtárgyalták, ez a napokban kerül nyilvánosságra – tudtuk meg Katona
Kálmántól.
Az elnök arról is beszélt, hogy a 2006-os választáson több mint 7 százalékos
támogatottságra számítanak. Arra a kérdésre, hogy tervezik-e más pártokkal az
együttműködést az elnök elmondta: Nincs semmi kizárva, területenként van
együttműködés, de még nem dőlt el semmi.
NSzR
Az MDF megyei képviselőjelöltjei
Dr. Kovács László, Katona Kálmán, ifj. Papp László, Halmai István, dr. Elek
Vilmos, Szabó gyula, Rizner József, Gergulics Péter, Dr. Jánosdeák Gábor,
Labóczki János, Juhászné Molnár Marianna, Kaló István.
(A 8-as választókörzetben még nem született döntés, hogy a képviselőjeltről.)
Egy meglepő (vagy nem is annyira meglepő hír)
Hozzászóló: csirizár 2005.12.09., 20:02
A borsodi 10-es körzetben Sárospatak szocialista támogatású polgármesterét, Jánosdeák Gábort indítja országgyűlési képviselőjelöltként az MDF!
És még mondja valaki, hogy a dávidi MDF nem tért el az eredeti pályájáról és nem nőtt össze a kommunista utódpárttal.
|
[1-1]
Beírom ide is, amit a témában a Borsod Onlinen fórumába írtam:
De ki is ez a Jánosdeák Gábor?
Hozzászóló: csirizár 2005.12.09., 20:24
1990 előtt MSZMP tag, jól fekszik a rendszer hatalmasainál. Egy kis téeszben dolgozik Kenézlőn, majd a pataki ÁFÉSZ jogtanácsosa lesz. Innen kerül a polgármesteri székbe 1990-ben KDNP hátszéllel. Támogatói később kihátrálnak mögüle zűrös ügyei miatt.
94-ben függetlenkért nyer a választáson.
98-ban is független hivatalosan, de elfogadja a teljes baloldal, az MSZP, az SZDSZ, az Agrárszövetség és a Munkáspárt(!) támogatását.
Ezen az éven vádlottként áll a bíróság előtt hűtlen kezelés vádjával. Végül II. fokon felmentik.
2002-ben teljes mellszélességgel támogatja őt újra az MSZP, meg egy általa létrehozott, többnyire volt balosokból álló egyesület, az Együtt Sárospatakért nevű.
A pataki MSZP választási kiadványának 2002 október számában a címlapon együtt feszít Szili Katalinnal, Gyárfás Ildikóval és az MSZP egyéni önkormányzati képviselőjelöltjeivel A CSAPAT tagjaként.
Ugyan itt a címlapon ő maga fejti ki, hogy elképzelései és az MSZP elképzelései egybeesnek ezért támogatják őt. A belső oldalakon pedig Medgyessy Péter szoci miniszterelnök ajánlja a választók figyelmébe Jánosdeák Gábort, "akit jól ismer".
Most pedig MDF színekben indul, pedig nem sokon múlott, hogy a körzet MSZP-s képviselőjelöltje legyen. Az utolsó szavazásig harcban volt a posztért, tagja volt annak a háromfős csoportnak, amelyből végül kiválasztotta az MSZP a jelöltjét.
Jánosdeák a mindent eldöntő voksolás előtt visszalépett.
S most egymásra talált az MDF-fel.
Szerintem nincs még egy politikus az országban, aki pálya(ámok)futása alatt ennyi politikai erő támogatását fogadta volna el.
"Elvi" politizálás, 2005. Magyarországán egy kisvárosban.
Még mindig 2003 és az MDF honlapja. A tüntetők Petíciót adtak át az "antidemokratikus" pataki polgármesternek
Hozzászóló: csirizár 2005.12.09., 20:20
Demonstráció Sárospatakon
Július 10-én sárospataki civilszervezetek és polgárok - mintegy félezren - tüntettek A Művelődés Háza, valamint a polgármesteri hivatal előtt, amiért a város képviselőtestületének baloldali többsége szakmai kritikák, érdemi indokok mellőzésével nem választotta újra dr. Velkey Lászlót, az Árpád Vezér Gimnázium, és Pécsvárady Botondot, az Erdélyi János Általános Iskola igazgatóját.
A demonstráció szónokai (Kiss Endre József, Sípos István, Tarnavölgyi László) elítélték a baloldali többség június 30-i döntését, a gyalázatos eljárást. A hatalom szocialista birtokosai a titkos szavazás álarca mögé bújva, egyértelműen politikai indíttatásból nem szavaztak ismételten bizalmat a szülők, a tantestületek és az önkormányzat szakbizottsága által támogatott egyedüli pályázóknak. Dr. Jánosdeák Gábor MSZP által támogatott polgármester úr a döntést hónapokkal korábban borítékolta politikai ellenfeleinek. Ugyanis a két elutasított iskolaigazgató jobboldali beállítottsága, keresztény-nemzeti értékrendje, közéleti szerepvállalása mindenki előtt - így az őket elutasító posztkommunista városatyák előtt is - ismert. Az eljárás - mutattak rá a felszólalók - nem csak antidemokratikus, hanem sérti Sárospatak, mint iskolaváros hírnevét, a kultúrában és az oktatásban kivívott országos, sőt, nemzetközi rangját. A döntés a pártállami időket idézi, amikor a pártközpontokban az iskolaigazgatói posztot nem szakmai, hanem politikai megbízatásnak tekintették!
A döntés nyomán kialakult félelem ellenére szépszámban megjelent tüntetők a városháza előtt nyílt szavazással jelképesen átalakultak Sárospatak Város Képviselőtestületévé és egyhangú szavazással bizalmáról biztosították a két megtámadott intézményvezetőt. A demonstrálók ezzel üzenték választott képviselőiknek, hogy tőlük is nyílt döntést követelnek, a titkosság álarca mögé bújva végrehajtott politikai tisztogatás helyett. Elvégre ők vannak a választókért és nem fordítva!
A megmozdulás végén felolvasásra került az a Petíció, melyet másnap a hivatalban Bárány István alpolgármester úr vett át. A demonstrálók arra kérik a polgármester urat, hogy a teljes testületnek szóló Petíciót a soronkövetkező ülésen, napirend előtt olvassa fel!
' Petíció
Városunkért felelősséget vállaló pataki polgárokkként nem értjük, hogyan történhetett meg a nagytekintélyű iskolaigazgatók leváltása a pedagógusok, a szülők és a diákok támogatása ellenében.
Tiltakozunk azon eljárás ellen, ahogy a szocialista többségű képviselőtestület gyalázatos, a történelmi iskolaváros szellemiségéhez és erkölcsi alapjaihoz méltatlan döntést hozott!
Kiállunk a két megtámadott iskolaigazgató mellett!
A város igazságérzete nem hallgathat akkor, amikor két tisztes keresztény polgárát, Pécsvárady Botondot és dr. Velkey Lászlót ellenőrízhetetlen és személytelen eljárással, kritikán aluli stílusban, erőből eltávolítják! Jól működő, bejáratott demokráciákban ez nem fordulhatna elő, de ott a városlakók bizalmával visszaélt és tettenért képviselőtestület feloszlatja magát!
Felszólítjuk a polgármester urat, tartózkodjon a kioktató és lekezelő hangnemtől, függessze fel a képviseleti demokrácia szellemét és gyakorlatát sértő, a megfélemlítésre építő politizálást!
Követeljük az általunk megválasztott és minket képviselő testületi tagoktól a nyílt és névszerinti szavazást az iskolaigazgatók kinevezésekor, felelősségük vállalását, a pedagógus-társadalom többségi állásfoglalásának figyelembe vételét!'
Tarnavölgyi László
2003-07-13, MDF
Ez is az MDF honlapjáról való. 2003-ban még nem szerethették Jánosdeák Gábort a fórumnál
Hozzászóló: csirizár 2005.12.09., 20:18
Az MDF Sárospataki Szervezetének állásfoglalása
A Magyar Demokrata Fórum Sárospataki Szervezete megdöbbenéssel vette tudomásul a város képviselőtestületének június 30-i döntését, amikor is az újkori demokráciánk 13 éves történetében példátlan módon, nyilvánvalóan politikai okokból utasította el két iskolaigazgató pályázatát.
Dr. Velkey László 10, míg Pécsvárady Botond 15 éve állt az Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium, illetve az Erdélyi János Általános Iskola élén. Munkájukat mindig legjobb tudásuk szerint végezték, azt szakmai kritika ezen idő alatt gyakorlatilag nem érte. Most is bírták a szülői munkaközösség, a Közalkalmazotti Tanács, valamint a dolgozók döntő többségének bizalmát. Eddigi oktató-nevelő munkájuk elismeréseként is felfogható, hogy a pályázaton nem akadtak vetélytársaik. Kinevezésüket az önkormányzat humánstratégiai bizottsága is támogatta.
A képviselőtestület baloldali többsége azonban a titkos szavazás álarca mögé bújva, valós szakmai indokok nélkül mindkét pályázatot elutasította. Ez a döntés beleillik abba a sorba, amely a tavalyi kormányváltás óta figyelhető meg az országban. A szocialista többségű hatalom politikai hajtóvadászatot indított minden jobboldali érzésű vezető ellen. Mint ismert, a tavalyi önkormányzati választásokon dr. Velkey László a Magyar Kereszténydemokrata Szövetség színeiben indult, míg Pécsvárady Botond a FIDESZ-MDF-Összefogás Sárospatakért Egyesület közös listáján szerzett mandátumot. Utóbbi személy két alkalommal volt vetélytársa dr. Jánosdeák Gábornak a polgármesteri posztért vívott küzdelemben, míg előbbi mostanáig munkáltatója volt annak az Aros Jánosnak, aki tavaly volt kihívója az 1990 óta hivatalában lévő városvezetőnek.
A fenti tények ismeretében egyértelmű, hogy politikai okokból, leszámolás jelleggel mozdította el posztjáról a két keresztény-nemzeti szellemű igazgatót a képviselőtestület baloldali többsége. Ez a szavazás nem csak a demokrácia írott és íratlan szabályaival ellentétes szellemű, hanem a döntéshozók azon választási ígéreteivel is, miszerint döntéseik meghozatalában a szakmaiságra helyezik a hangsúlyt, illetve tevékenységükkel elősegítik a két politikai tábor közötti árok betemetését. Példátlan és gátlástalan eljárásukkal azonban foltot ejtettek Sárospatak, mint iskolaváros hírnevén, megingatták a választópolgárok bizalmát, indokolatlanul felkorbácsolták a tavalyi két heves választás után szunnyadni látszó indulatokat, és semmibe vették a két pályázót támogató szülői, valamint szakmai közösségek véleményét.
Az MDF, mint a demokrácia mellett elkötelezett rendszerváltó párt minden létező fórumon elítéli a sárospataki képviselőtestület baloldali többsége által tendenciózusan folytatott politikai tisztogatást, a �másként gondolkodók� megfélemlítését, állásukból történő elmozdítását! Egyúttal felszólítjuk dr. Jánosdeák Gábor polgármestert és az őt támogató baloldali érzelmű képviselőket, hogy haladéktalanul térjenek vissza a demokratikus politizáláshoz, és a jövőben valamennyi pályázatot pártpolitikamentesen, szakmai alapon, a város érdekeit figyelembe véve, személyes ellenszenveiket pedig félretéve hozzák meg!
Sárospatak, 2003. július 4.
Az ügyről az MDF honlapjáról
Hozzászóló: csirizár 2005.12.09., 20:13
Hamis vádak érik az MDF képviselőjelöltjeit
Képviselőjelöltnek lenni, ma már kockázatos vállalkozás. No nem azért, mert kétesélyes a siker, vagy megválasztják, vagy nem. Hanem azért, mert a gyanútlan, lelkes ember kiteszi magát mások mocskolódásainak. Mindent ráfoghatnak. Például azt, hogy kommunista, vagy azt, hogy eddigi munkája semmit sem ér, nem hogy használt, inkább ártott a közösségnek. Aztán a választások után, ha nyert, ha nem a polgár, egyesek szemében rajta marad a bélyeg. Mert a pletyka tulajdonsága, hogy nem lehet cáfolni. Rosszindulatú suttogás ellen nem lehet tényekkel védekezni. Hiába mond bármit az, akit megtámadnak, az emberi emlékezet csak annyit tart majd meg, hogy neki is volt valamilyen ügye.
Rövid időn belül az MDF két képviselőjelöltjét támadták meg. Először Jánosdeák Gábort, aki független jelöltként lett még a rendszerváltáskor Sárospatak polgármestere. A helyi Fidesz azzal vádolta, hogy Jánosdeák 2002-ben az önkormányzati választáson az MSZP támogatásával nyert. Furcsa párosnak nevezi a helyi Fidesz a polgármester és az MDF összeborulását. Azon kívül, hogy meghamisítják a tényeket – hiszen a polgármester 2002-ben is független jelölt volt óriási többséggel választották meg a pártok jelöltjeivel szemben – rosszindulatú híresztelésbe kezdenek.
A másik eset Siklóson történt. Marenics János, szintén független polgármestert névtelen szórólapon igyekeznek lejáratni a választók előtt. A város első embere úgy gondolja, politikai támadás érte, hiszen azóta folynak a mocskolódások, amióta megígérte Dávid Ibolyának, hogy indul az országgyűlési választáson.
Kinek jó ez? Biztos, hogy nem az általában vett jobboldalnak. Márpedig ehhez állítólag ma még a Fidesz is hozzátartozik.
De ha már azzal vádolják az MDF-et, hogy balra tolódik, hogy baloldali jelölteket indít a választáson, akkor jobb lenne, ha először saját portájukon söprögetnének a fideszesek. Szűrös Mátyás soha nem volt jobb oldali értékeket képviselő politikus, most mégis állandó vendég a Fidesz gyűlésein. Vagy nézzük Pozsgay Imrét, aki szintén VIP tagságot élvez a Fidesznél. Visszásnak tűnne, ha a Fidesz szövetségi ülésén szót kapnának és a nyilvánosság előtt ítélnék el azt a negyven évet, amelyet Magyarországon szocializmusként is neveztek. Persze van, aki ezt megteszi, és a maga értékítéletét sulykolja a nézőkbe. Csintalan Sándor, aki az MSZP ügyvezető alelnöke és elnökségi tagja volt, most a jobboldali Hír tévében hinti az igét, és szidja volt pártja vezetését. S akkor még nem néztünk körül a nagyobbik ellenzéki párt jelöltjei között. Mert ott is akadnak érdekes emberek. Itt van például a Fidesz erzsébetvárosi jelöltje, aki 1994-ben szocialista támogatással lett a kerület önkormányzati képviselője. Garabits Károly a HVG-nek úgy nyilatkozott: szeretné megélni a nagykoalícíót.
A Fidesz vezetői furcsán viselkednek a választások előtt. Mintha jobb kezükkel vakarnák a bal fülüket. Kérdés, hogy ezekből a jelekből milyen következtetést von le majd a választó.
MDF sajtóiroda
Sárospatak, 2005. december 7., szerda (MTI) - Egyoldalúan felmondta a 2002-ben kötött és 2006-ig szóló együttműködési megállapodást a Fidesz sárospataki szervezete az MDF városi szervezetével, miután a fórum 2006-ban egyéni országgyűlési képviselőjelöltként indítja a város polgármesterét - közölte szerdán az MTI-vel a Fidesz sárospataki szóvivője.
Sárospatak polgármestere, Jánosdeák Gábor a 2002-es önkormányzati választáson az MSZP támogatásával nyert, most pedig az MDF indítja az országgyűlési képviselőválasztáson - indokolta a döntést Hajdu Imre.
A Fidesz sárospataki szervezete semmilyen módon nem kíván részese lenni Jánosdeák Gábor és az MDF furcsa, de egyáltalán nem váratlan egymásra találásának, ezért a 2002 és 2006 közötti választási időszakra kötött együttműködési megállapodást a mai nappal felmondja, önkormányzati képviselői pedig a Fidesz-Összefogás Sárospatakért Egyesület közös frakciójában politizálnak tovább - tájékoztatott Hajdu Imre.
Az MDF Borsod-Abaúj-Zemplén megyei szervezete Jánosdeák Gábort - aki 1990-tól Sárospatak polgármestere - pártonkivüliként indítja az országgyűlési választásokon a megye 10-es számú választókerületében.
Jánosdeák Gábor 1990 óta mindig függetlenként nyerte meg a polgármesteri választást, támogatóinak köre az idők folyamán bővült. A 2002-es önkormányzati választások idején éppen a Fidesz ajánlott neki helyi együttműködést, különböző pozíciókért cserébe.
A polgármester szerint: "úgy tűnik, a Fidesz sárospataki szervezete inkább dolgozik együtt az alapszervezet elnökségbe beválasztott egykori függetlenített KISZ titkárral, mint egy független polgármesterrel".
2005-12-09,
Egy sárospataki civilszervezet is megvált az MDF-től
Hozzászóló: csirizár 2005.12.09., 20:10
Nyilatkozat
Az Összefogás Sárospatakért Egyesület a mai nappal felmondja a 2002. augusztus 20-án a Magyar Demokrata Fórum Sárospataki Szervezetével kötött együttműködési megállapodást.
Hosszú ideje megdöbbenéssel szemléljük az MDF politikai hazárdjátékát, melyben annak vezetői saját vélt nyereményük megszerzése érdekében készek voltak - és vélhetően ezután is azok lesznek - kockára tenni mindazon értékeket, melyeket a szervezet egykori alapítói és lelkes tagjai áldozatos munkával megteremtettek. E folyamat részeként szűnt meg az MDF Sárospataki Szervezete is, pontosan azért, mert ellenállt a pártvezetés ez irányú törekvéseinek. Az MDF vakrepülési programjába tökéletesen illik a napokban nyilvánosságra hozott tény is, mely szerint a 2006-os választásokon a párt jelöltjeként indul dr. Jánosdeák Gábor, Sárospatak város jelenlegi polgármestere. Ezt a lépést - Sárospatak közvéleménye előtt nyilvánvalóan közismert okokból - a még valóban jobboldali MDF egykori helyi és megyei vezetőjének emlékére nézve messzemenőkig kegyeletsértőnek találjuk.
A fentieket figyelembe véve, egyesületünk nem kíván a továbbikban olyan szervezettel együttműködni, melynek immár hivatalos jelöltje éveken keresztül következetesen és megbízhatóan együttműködött az általunk elutasított irányvonalat követő MSZP képviselőivel. Nem vonva kétségbe azt, hogy minderre természetesen joga és minden lehetősége megvolt, megítélésünk szerint a 2002-ben kötött megállapodás ezen tények ismeretében okafogyottá vált, ezért az a mai nappal felmondjuk.
Ezeken túl értetlenül állunk dr. Jánosdeák Úr sajtóban közzétett nyilatkozatának egyes kijelentései felett, mivel nincs tudomásunk arról, hogy akár az Egyesület, akár választási szövetségeseink közül bárki ajánlott volna neki „helyi együttműködést, különböző pozíciókért cserébe” (idézet az általa kiadott sajtónyilatkozatból). Kérve azt, hogy a továbbiakban tartózkodjék a valóságot nélkülöző kijelentésektől, a jövőbeni választásokon igaz megmérettetést, nemes ellenfeleket, és az őt legújabban támogató politikai erő társadalmi súlyát tükröző, eredményes szereplést kívánunk.
Sárospatak, 2005. december 7.
Összefogás Sárospatakért Egyesület elnöksége
A sárospataki Fidesz reakciója
Hozzászóló: csirizár 2005.12.09., 20:09
Nyilatkozat
A Fidesz Magyar Polgári Szövetség Sárospataki Szervezete a mai nappal felmondja a 2002. augusztus 20-án a Magyar Demokrata Fórum Sárospataki Szervezetével kötött együttműködési megállapodást.
A mai napon értesültünk arról, hogy Sárospatak város Magyar Szocialista Párt által támogatott polgármestere, dr. Jánosdeák Gábor, a 2006. évi országgyűlési választáson az MDF egyéni országgyűlési képviselő-jelöltjeként indul.
Dr. Jánosdeák Gábor politikai pályafutását a Kereszténydemokrata Néppárt színeiben kezdte, az ő támogatásukkal lett 1990-ben polgármester. Miután jelölő szervezete kihátrált mögüle, egy ideig függetlenként indult, majd a 2002-es önkormányzati választáson az MSZP támogatásával lett ismét polgármester, amit büszkén vállalt és vállal jelen időben is.
A Fidesz Sárospataki Szervezete semmilyen módon nem kíván részese lenni dr. Jánosdeák Gábor és az MDF furcsa, de nem egyáltalán nem váratlan egymásra találásának, ezért a 2002-2006 közötti választási időszakra kötött együttműködési megállapodást a mai nappal felmondja. Önkormányzati képviselői mától a Fidesz - Összefogás Sárospatakért Egyesület közös frakciójában politizálnak.
Sárospatak, 2005. december 7.
Fidesz Magyar Polgári Szövetség
Sárospataki Szervezete elnöksége
Egy keddi tudósítás a bónról
Hozzászóló: csirizár 2005.12.09., 20:07
Megvannak az MDF képviselőjelöltjei
A Magyar Demokrata Fórum ma bemutatta a 2006-os országgyűlési választáson
induló megyei képviselőjelöltjeit.
A 13 induló között van Katona Kálmán, az MDF országos választmányának elnöke,
dr. Kovács László, a párt Miskolc városi elnöke, valamint Szabó Gyula megyei
elnök.
A tavalyi európai parlamenti választáson az MDF önállóan 5,3 százalékot ért
el, így egy képviselőt küldhetett az európai parlamentbe –kezdte Katona
Kálmán mai miskolci sajtótájékoztatóját. Hozzátette: a választmány szombaton
döntött az országgyűlési választás képviselőjelöltjeiről. Ez alapján mind a
176 választókörzetben indít a párt jelölteket.
A választmány szombati ülésén a Konzervatív fordulat című stratégiai anyagot
is megtárgyalták, ez a napokban kerül nyilvánosságra – tudtuk meg Katona
Kálmántól.
Az elnök arról is beszélt, hogy a 2006-os választáson több mint 7 százalékos
támogatottságra számítanak. Arra a kérdésre, hogy tervezik-e más pártokkal az
együttműködést az elnök elmondta: Nincs semmi kizárva, területenként van
együttműködés, de még nem dőlt el semmi.
NSzR
Az MDF megyei képviselőjelöltjei
Dr. Kovács László, Katona Kálmán, ifj. Papp László, Halmai István, dr. Elek
Vilmos, Szabó gyula, Rizner József, Gergulics Péter, Dr. Jánosdeák Gábor,
Labóczki János, Juhászné Molnár Marianna, Kaló István.
(A 8-as választókörzetben még nem született döntés, hogy a képviselőjeltről.)
Egy meglepő (vagy nem is annyira meglepő hír)
Hozzászóló: csirizár 2005.12.09., 20:02
A borsodi 10-es körzetben Sárospatak szocialista támogatású polgármesterét, Jánosdeák Gábort indítja országgyűlési képviselőjelöltként az MDF!
És még mondja valaki, hogy a dávidi MDF nem tért el az eredeti pályájáról és nem nőtt össze a kommunista utódpárttal.
|
[1-1]
|