Sarokbástya panziónak indult - panoptikum lesz belőle? - Rendezetlen jogi és pénzügyi helyzet! - Ez lesz a
Jobb Patakért 2004.10.13. 15:45
A Szent Erzsébet úti ún. sarokbástya panzió építési munkálatai már második éve állnak. Mint ismert, a területtel kapcsolatban az önkormányzattal bérleti szerződéses jogviszonyban álló Szalai András vállalkozó beruházásában épülő panzió nem rendelkezik jogerős építési engedéllyel, a szomszédos telektulajdonosok többször is jogi útra terelték az ügyet, hiszen részben a hozzájárulásuk nélkül, részben az egyikük tulajdonát képező telekre benyúlóan folyt a panzió építése
Sarokbástya panziónak indult - panoptikum lesz belőle? - Rendezetlen jogi és pénzügyi helyzet! - Ez lesz a "Frukóügy" II.???
A Szent Erzsébet úti ún. sarokbástya panzió építési munkálatai már második éve állnak. Mint ismert, a területtel kapcsolatban az önkormányzattal bérleti szerződéses jogviszonyban álló Szalai András vállalkozó beruházásában épülő panzió nem rendelkezik jogerős építési engedéllyel, a szomszédos telektulajdonosok többször is jogi útra terelték az ügyet, hiszen részben a hozzájárulásuk nélkül, részben az egyikük tulajdonát képező telekre benyúlóan folyt a panzió építése.
A legutóbbi sárospataki képviselő-testületi ülésen a meglehetősen kusza és átláthatatlan, már-már követhetetlen beruházással kapcsolatban Jánosdeák Gábor polgármester elmondta: az épületrész jogi sorsa, értékbeni elszámolása folyamatban van. Ha a félkész állapotú ingatlan a város tulajdonába kerül, akkor pályázat segítségével az önkormányzat panoptikum kialakítását tervezi benne. Az alépítményre, vagyis a kazamata feltárására és vízmentesítésére több millió forintot költött korábban az önkormányzat.
***
A város közvéleményét évek óta élenken foglakoztató és a kedélyeket borzoló üggyel kapcsolatban több kérdés is felmerül, melyekre még nem kaptunk kielégítő választ a polgármestertől:
- Mit tartalmaz pontosan az önkormányzat és a vállalkozó között megkötött bérleti szerződés?
- Teljesítette-e a szerződésbeni kötelezettségét a vállalkozó? Ha esetleg nem, akkor milyen hátránya származik ebből az adófizetőknek?
- Miként állhat több éve egy engedély nélkül épült ingatlan?
- Kié most a félkész állapotú épület?
- Ha a telek, melyre a vállalkozónak fel kellett volna építenie a panziót a városé, akkor miért, és kitől is kéne megvásárolnia az önkormányzatnak az engedély nélkül álló épülettorzót?
- Ki értékelte fel az engedély nélkül épült, félkész állapotú ingatlan értékét? Ha ilyen értékbecslés nem készült, akkor mi alapján és mennyit fizetne érte az önkormányzat? És kinek? A vállalkozónak? Aki a polgármester tájékoztatása szerint - állítólag - már kiszállt az ügyből és vele az elszámolás lényegében megtörtént.
- És miért pont panoptikumot létesítene a rendezetlen sorsú ingatlanban az önkormányzat?
Megannyi kérdés, melyekre joggal várják az adófizetők a városvezetők őszinte, minden részletre kiterjedő válaszait!
|